Наркотична ломкаКожен наркозалежний хоча б раз у житті переживав ломку – стан, коли його організм не отримавши звичну дозу психоактивних речовин, відчуває дискомфорт. Цей період медики називають абстинентним синдромом, який характеризується дуже високим ризиком для здоров’я і життя людини, тому не можна відноситись до нього, як до звичайного захворювання, типу ГРВЗ.

Терміни і важкість перебігу абстиненції

Складність кумару залежить від наступних факторів:

 • типу наркотичної речовини – найбільш важкою являється абстиненція від метадону, яка триває до місяця, а її пік припадає на 11-14 день. Також складно проходить зняття наркотичної ломки від героїну та ширки. Психотропні речовини не викликають фізичного звикання, але наркомани переживають важкі
 • психічні процеси, які можуть призвести до божевілля або суїциду;
 • дозування – чим вища доза, тим сильніше проявляється кумар;
 • стаж – наркозалежні з 15-20-річним терміном зловживання переживають абстинентний синдром набагато важче, ніж люди з меншим стажем. До речі,
 • кожен наступний раз, симптоми проявляються з більшою активністю;
 • віку пацієнта, психосоматичного стану, наявності патологічних захворювань, таких як ВІЛ, туберкульоз, гепатит С.

Симптоматика абстиненції

Наркологічні центри в Києві, Черкасах, Житомирі практикують зняття наркотичної ломки, при наявності у людини таких симптомів як сильний біль у всіх органах, особливо в кінцівках, напруження нервових закінчень, повне знесилення та виділення поту. На фоні цього у залежного спостерігається безсоння, нежить, чхання, лихоманка, тремтіння рук та діарея.

Не менш поганим є і його психічне становище – він не може думати ні про що, крім наркотиків, і бажає дістати їх за будь-яку ціну. Умовляння рідних, сльози, прокльони та загрози вже не діють – при першій ліпшій нагоді наркоман знову зірветься і прийме свої «ліки», бо йому реально зле.

Засоби лікування

Зняття ломки – це перший етап лікування наркозалежності, тому треба підійти до цього процесу зі всією відповідальністю, звернувшись до спеціалістів НЦ «Вибір». У нас цей процес складається з декількох складових:

 • медикаментозна підтримка – хворому призначають комплекс снодійних, знеболюючих, транквілізаторів та антидепресантів, які вводять його в майже безпритомний стан, щоб прояви кумару були не так відчутні;
 • крапельниці – пацієнту вводять розчини, що відновлюють нормальні фізіологічні процеси в організмі, сприяють швидкому виводу токсинів;
 • психологічна та психотерапевтична допомога – з реабілітантом працюють досвідчені фахівці, які не тільки спостерігають за перебігом лікування, але й мотивують його на проходження повноцінної реабілітації;
 • ізоляція від звичного оточення – це дозволяє «перекрити» доступ до наркотиків і повністю очистити від них організм пацієнта.

Наш центр спеціалізується на наданні таких послуг і досвід спеціалістів є гарантією того, що наркозалежний позбавиться фізичної адикції перед психоактивними речовинами.

Питання, які часто запитуються

 • Наркотична ломка - що це таке?

  Ламкою або кумаром наркозалежні називають стан, в якому вони перебувають, коли організм не отримує чергову дозу наркотичної речовини. Медицина трактує період скасування наркотиків, як абстинентний синдром, відносячи його до психосоматичних процесів, що мають вкрай високий ступінь ризику для здоров’я і життя людини.

 • Від чого залежить тяжкість і тривалість перебігу абстиненції?

  Ступінь тяжкості і тривалість ломки залежать від ряду факторів:

  • типу наркотичної речовини – найбільш складною вважається абстиненція від метадону, пік якої припадає на 11-14 день, а також від героїну, оскільки це синтетичні наркотики. Від психоактивних наркотиків, таких, як «гвинт», метамфетамін або спайс сильної фізичної залежності не виникає, абстинентний синдром протікає на рівні психіки;
  • дозування – чим вище доза, тим сильніше ломка;
  • стажу вживання – наркомани з 10-12-річним стажем набагато важче переносять кумар, ніж початківці залежні, оскільки їх організм більш виснажений наркотиками і просто відмовляється функціонувати без них;
  • віку наркомана, його фізичного і психічного стану, наявності хронічних захворювань.
 • Як зрозуміти, что наркозалежній переживає абстинентний синдром?

  Необхідно відзначити, що під час абстиненції загострюються багато хронічні захворювання і дають про себе знати все «слабкі місця», тому ломка – онь індивідуальна. У кого-то починають дико боліти нирки, інших мучить нестерпний біль в місцях переломів, а хтось щохвилини кашляє і задихається. Але є ряд симптомів, виявляються у кожного наркозалежного, незалежно від його тривалості стажу вживання і дозування, тому за цими ознаками легко можна визначити його стан. Це:

  • сильна слабкість (деякі наркозалежні не можуть на 3-4 день ломки навіть встати з ліжка);
  • рясне потовиділення, що супроводжується ознобом; нежить і напади доходить до блювоти кашлю;
  • відсутність апетиту, нудота і спазматичний блювота;
  • діарея;
  • тремор;
  • біль в суглобах і кістках, особливо нижніх кінцівок;
  • нервове перенапруження, що не дозволяє наркоману навіть 2-3 хвилини перебувати в одному положенні;
  • біль у всіх органах, особливо в області серця і нирок;
  • безсоння і подальше порушення нормального сну, яке, як правило, триває кілька місяців;
  • депресія і смуток, агресія і злість, що супроводжуються постійними думками про те, як вжити наркотик.
 • Чи можна перетерпіти ломку в домашніх умовах без медичної допомоги?

  Напевно, не існує наркозалежної людини, яка хоч раз в своєму житті не знаходилася в стані абстинентного синдрому. Але, одна справа «перекумаритися» 2-3 дня вдома, а інше – промучитися від ломки кілька тижнів. Це практично неможливо, тому багато наркозалежних, навіть щиро бажають «зістрибнути», врешті-решт, не витримують і починають вживати знову.

  Проблем у «домашній» абстиненції чимало. По-перше, наркоману повинні бути створені умови для одужання, як з побутової, так і з психологічної точки зору, що саме по собі дуже складно в реаліях сучасної України.

  Во-вторых, с ним должен находиться 24 часа в сутки кто-то рядом, чтобы помогать осуществлять естественные надобности, поить, выводить покурить, а самое главное, пресекать все контакты с внешним миром, где наркоман может найти наркотики. Кроме того, «сиделке» нужно иметь огромную выдержку и силу воли, чтобы не сорваться, выслушивая все претензии, крики, угрозы и обвинения абстинента, а самое главное, чтобы абстрагироваться от его боли. Родителям и женам редко удается выдержать это испытание, поэтому зачастую они, не в силах смотреть на муки родного человека, сознательно дают абстиненту деньги, чтобы прекратить эти страдания.

  Що стосується медикаментозного зняття ломки в домашніх умовах, то це пов’язано з рядом труднощів. Справа в тому, що всі препарати, що вимагаються наркозалежному людині для полегшення абстинентного синдрому, продаються строго за рецептами наркологів, а значить, про анонімність мова вже не йде. Якщо ж їх купувати на «чорному ринку», то доведеться викласти десятки тисяч гривень за самі ліки, а також заплатити лікарю, який підбере їх правильне поєднання і кваліфікованої медсестри за крапельниці або внутрішньовенні уколи. Крім того, завжди існує ризик передозування – психологія наркоманів змушує їх шукати будь-який вид «кайфу», тому вони вимагатимуть такі дози таблеток, які реально можуть привести до летального результату.

  Кращим виходом з цієї вкрай складної ситуації є зняття наркотичної ломки в реабілітаційному центрі, де це питання координують фахівці, які знають, як правильно вести себе з абстинентом, як надавати йому допомогу і як мотивувати на подальше одужання.

МИ ЗНАЄМО ЯК ВАМ ДОПОМОГТИ

Телефонуйте або залишайте заявку вже зараз

Чому варто з нами працювати:

В Наркологічному центрі «Вибір» використовується Американська програма “12 кроків”, яка визнана найефективнішою програмою лікування хімічної і не хімічної залежностей. Основне завдання програми – профілактика рецидивуючої поведінки, а також формування нового тверезого способу життя. У нашому центрі працюють кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід допомоги залежним.

 • Кваліфіковані фахівці
 • Легітимність
 • Конфіденційність
 • Багаторічний досвід лікування залежних

Наркологічні центри в регіонах

(4 голосов, средняя оценка: 4,75 из 5)

STILL NOT SURE WHAT TO DO?

We are glad that you preferred to contact us. Please fill our short form and one of our friendly team members will contact you back.

X