Алкоголізм є важким захворюванням, від якого людина страждає фізично і психологічно. Медичне лікування від алкоголізму в Києві та Україні за спеціальною методикою набуває все більшої популярності у зв’язку зі збільшенням кількості хворих. Лікування алкоголізму в Києві за доступною ціною здійснюється лікарем у нашій клініці в умовах стаціонару або на дому. При цьому використовуються нові способи та методи лікування алкоголізму, а також ефективна програма «12 кроків». Дана методика боротьби з алкоголізмом отримала багато позитивних відгуків. Амбулаторне лікування алкоголізму в алкодиспансері в Києві має доступну вартість та містить кілька етапів.

Алкогольна залежність — чому вона небезпечна?

Людина, що страждає від алкогольної залежності, зазвичай не здатна самостійно усвідомити необхідність лікування. Алкоголізм вдома призводить до розвитку серйозних патологій і хронічних захворювань, руйнує психіку та особистість залежного. Не можна ігнорувати алкоголізм лікування якого за спеціальною методикою дозволить повернути алкозалежного до здорового життя в соціумі та збереже його здоров’я.

Причини алкоголізму

Щоб почати масштабне медичне лікування від алкоголізму за результативною методикою, необхідно розібратися з причинами, які призвели до виникнення недуги. Вдома людина стає алкозалежною під впливом таких чинників:

 • затяжна депресія і стрес;
 • матеріальні труднощі;
 • низька самооцінка і закомплексованість;
 • несприятливе соціальне оточення вдома;
 • відсутність особистих захоплень;
 • почуття самотності.

Якщо залежний усвідомив, що у нього алкоголізм лікування за спеціальною методикою буде ефективнішим.

Алкозалежність та її ознаки

Алкоголізм розвивається стрімко, але люди з близького оточення залежного можуть розпізнати хворобу вдома на ранніх етапах. Курс лікування від алкоголізму необхідний при наявності у людини таких ознак:

 • відсутність здатності контролювати кількість випитого спиртного;
 • хронічне безсоння;
 • пригнічений настрій, думки про суїцид;
 • прояв агресії, дратівливості;
 • провали в пам’яті;
 • підвищена тривожність, психоз;
 • постійний стан сп’яніння або похмілля, запій;
 • галюцинації;
 • погіршення відносин з близькими;
 • відмова від загальноприйнятих моральних принципів на користь можливості випити.

Медичне лікування алкоголізму за спеціальною методикою необхідно починати при наявності 2-3 ознак з даного списку.

Стадії алкоголізму

Лікування алкоголізму та його ціна визначаються залежно від стадії захворювання. На початкових етапах алкоголізму людина відчуває лише слабкий потяг до спиртних напоїв. Згодом алкоголізм стає важкою фізичною та психологічною алкогольною залежністю. Існує 4 стадії алкоголізму:

 1. Нульова стадія алкоголізму. Людина контролює дозування спиртного, не має бажання вживати його постійно вдома. В результаті прийому великої дози алкоголю відчувається сильне похмілля, що супроводжується блювотою.
 2. Перша стадія алкоголізму. Залежний прагне напитися до повної втрати контролю над своєю поведінкою. Зникає блювотна реакція на велику порцію спиртного, з’являються провали в пам’яті, коли залежний не пам’ятає того, що робив у стані сп’яніння.
 3. Друга стадія алкоголізму. З’являється дратівливість, сильне бажання випити при похміллі. Порція випитого спиртного постійно збільшується, залежний не хоче зупинятися і може на кілька днів йти в запій.
 4. Третя стадія алкоголізму. Характеризується сильним бажанням постійно приймати спиртне у великих кількостях і затяжним запійним алкоголізмом. Зовнішність залежного погіршується, відбувається особистісна деградація. При припиненні вживання алкоголю виникає абстинентний синдром, який потребує особливого лікування.

Наслідки від алкоголізму

Вчасне лікування алкоголізму за новітньою методикою допомагає запобігти згубним наслідкам для організму. При запійному алкоголізмі страждає печінка, а в тканинах цього органу відбуваються незворотні зміни, які призводять до розвитку цирозу і дистрофії. Алкоголізм викликає хвороби органів травлення — панкреатит, виразку, а також великі кровотечі в шлунку та кишківнику. Від алкоголізму в організмі піднімається рівень холестерину, спостерігаються різкі стрибки артеріального тиску. Всі ці хвороби потребують професійного лікування.

Алкозалежний поводиться неадекватно. При алкоголізмі розвиваються психологічні розлади, які нерідко закінчуються спробою суїциду. Лікування алкоголізму в таких випадках проходить довше і вимагає використання великої кількості медикаментів.

Алкоголізм в Україні: тривожна статистика

Сучасні соціологічні дослідження показують, що алкоголізм в Україні перетворився на серйозну проблему. За даними статистики на одного українця припадає близько 15 л міцних алкогольних напоїв на рік. Щорічно в країні реєструють не менше 100 тис. українців, що мають алкоголізм лікування якого вимагає медикаментозного втручання. З усіх випадків алкоголізму 80% становлять чоловіки, а на частку жіночого алкоголізму припадає 20%. Близько 96% залежних, які проходять лікування алкоголізму в Україні, знаходяться в працездатному віці.

За останні роки значно збільшилася кількість випадків дитячого алкоголізму серед українців. За даним показником алкоголізму Україна посідає першу сходинку у світі. Лікування алкоголізму потрібне приблизно для 40% українських підлітків у віці від 14 років, які регулярно вживають спиртне. Близько 1% українських дітей вживають алкоголь щодня, страждаючи від алкоголізму і потребуючи лікування. За останні роки статистика пивного алкоголізму серед дітей зросла 2 рази.

Рівень смертності від алкоголізму в Україні перевищує 40 тис. осіб на рік. У сільській місцевості від алкоголізму помирає у 2-3 рази більше людей, ніж в містах. При відсутності лікування хвороба прогресує, а причиною смерті при алкоголізмі часто виступають нещасні випадки.

Види алкоголізму

Лікування від алкоголізму може знадобитися не тільки для дорослих, але і для підлітків. Ціна лікування визначається індивідуально для кожного випадку алкоголізму, а стадії лікування повинні враховувати вік і стать залежного. Виділяють кілька видів алкоголізму:

 • чоловічий алкоголізм — розвивається у чоловіків в будь-якому віці, завдає шкоди здоров’ю і психіці;
 • жіночий алкоголізм — розвивається швидше чоловічого через специфіку будови організму і призводить до збоїв в роботі репродуктивної системи у жінок;
 • дитячий алкоголізм — супроводжується інтоксикацією організму і погіршенням розумових здібностей, оскільки зростаючий організм підлітка більш сприйнятливий до токсинів.

Окремий вид алкоголізму — пивний алкоголізм. Пиво не викликає сильного сп’яніння, тому багато людей взагалі не визнають пивний алкоголізм, заперечуючи необхідність його лікування. Підібрати ефективний метод з усіх можливих способів лікування такої алкогольної залежності може тільки досвідчений лікар. При пивному алкоголізмі залежний постійно знаходиться у стані сп’яніння. Будь-який алкоголізм призводить до збоїв в роботі внутрішніх органів.

Способи та методи лікування алкоголізму

Для того, щоб лікування від алкоголізму було ефективним, воно повинно бути комплексним. Кожен хворий на алкоголізм може пройти лікування алкоголізму анонімно та за доступною ціною. Алкоголізм — це фізична і психологічна залежність від спиртних напоїв. Тому курс лікування алкоголізму в Києві спрямований на фізичне і підсвідоме позбавлення від алкоголізму. З цією метою застосовується психологічне лікування алкоголізму, а також медикаментозне лікування алкогольної залежності за допомогою таблеток та інших аптечних медикаментів. Для хворих, які не можуть втриматися від повернення до алкоголізму на дому застосовується медикаментозне кодування від алкоголізму.

Медикаментозне лікування алкоголізму

При відмові від прийому спиртного алкозалежний починає страждати від характерного для алкоголізму абстинентного синдрому. Даний стан при алкоголізмі приносить фізичний дискомфорт, супроводжується безсонням. У лікуванні симптомів такого негативного прояву алкоголізму допомагає лікар, призначаючи медикаментозну терапію. Для лікування застосовуються спеціальні препарати та таблетки.

Медикаментозне лікування алкоголізму проходить анонімно. При цьому алкозалежний приймає призначені лікарем медикаменти. Вони надають допомогу в нормалізації фізичного і психологічного стану при алкоголізмі. Залежний приймає таблетки та інші ліки, які виводять з організму продукти розпаду алкоголю. Такі аптечні засоби необхідні при алкоголізмі. Вони сприяють лікуванню, оскільки покращують склад крові, збагачуючи організм мікроелементами та вітамінами при алкоголізмі. Залежному також призначають психотропні препарати та антидепресанти. Вони потрібні для усунення перепадів настрою при алкоголізмі та лікуванні психозів.

Психологічне лікування алкоголізму

Ефективне лікування алкогольної залежності в Києві неможливе без подолання психологічного потягу до спиртного. Для досягнення цієї мети проводиться психологічне лікування алкоголізму за допомогою занять з психотерапевтом.

Анонімне лікування алкоголізму передбачає сеанси психотерапії. Метою такого лікування є нормалізація психологічного стану залежного, усунення підсвідомого потягу до спиртного при алкоголізмі, а також поліпшення настрою, відновлення нормального режиму сну. Довірчі відносини та допомога психолога необхідні залежному для усвідомлення проблеми алкоголізму. Це мотивує залежного почати добровільне лікування від алкоголізму в Києві.

Медикаментозне кодування від алкоголізму

Сучасні методи лікування алкоголізму усувають потяг до спиртного за допомогою курсу особливих лікарських препаратів. Медикаментозне кодування може блокувати приємні симптоми сп’яніння при алкоголізмі або різко підвищувати чутливість організму до спиртного, прискорюючи звільнення від алкоголізму.

Така медикаментозна терапія при алкоголізмі призводить до того, що в результаті вживання спиртного у людини різко погіршується самопочуття. При медикаментозному кодуванні з’являються такі негативні симптоми, що нагадують похмілля при алкоголізмі:

 • запаморочення, головний біль;
 • Загальна слабкість;
 • почастішання серцебиття;
 • нудота блювота;
 • жар або озноб;
 • задуха.

Види препаратів, термін медикаментозного кодування і вартість лікування встановлюються персонально для кожного випадку алкоголізму. Препарати для боротьби з алкоголізмом вводяться внутрішньом’язово у формі ін’єкцій або вшиваються під шкіру. За допомогою такої методики боротьби з алкоголізмом вдається підтримувати оптимальну концентрацію лікарських препаратів в організмі залежного, звільняючи його від алкоголізму.

Курс лікування від алкоголізму в НЦ Вибір: основні етапи

Щоб лікування всіх різновидів алкоголізму дало бажаний ефект, необхідно застосувати комплексний підхід і сучасні методики лікування алкоголізму. Курс звільнення від згубної залежності в стінах нашої клініки проходить анонімно. Боротьба з алкоголізмом складається з декількох послідовних етапів. Кожен з них спрямований на досягнення певних цілей лікування, дозволяючи наблизити момент повної перемоги над алкоголізмом.

Первинна консультація для пацієнтів з алкоголізмом у нас надається безкоштовно. Лікування хворих на алкоголізм починається з медичного обстеження. З його допомогою вдається визначити стадії алкоголізму і наявність додаткових хвороб, які потребують окремого лікування. На основі отриманих даних складається план лікування від алкоголізму. Він базується на використанні популярної програми «12 кроків», що допомагає швидко подолати алкоголізм. Доктор клініки для алкозалежних також виконує медикаментозне кодування, лікування чоловічого пивного алкоголізму. Лікар психолог здійснює підтримку близьких хворого, який бореться з алкоголізмом.

Детоксикація організму

Перед початком програми лікування алкоголізму в Києві необхідно звільнити організм від отруйних продуктів розпаду алкоголю. Це відновлює повноцінну роботу всіх внутрішніх органів при алкоголізмі, а також покращує самопочуття залежного перед початком лікування. Лікарі нашого наркологічного центру виконують детоксикацію при алкоголізмі згідно з ліцензією МОЗ України №574/0/14-19. Для цього використовуються спеціальні медикаменти та аптечні засоби.

Процедура проводиться у всіх випадках алкоголізму в стаціонарі та зазвичай займає кілька днів. На даному етапі лікування алкоголізму залежному ставлять крапельниці з препаратами, які підбирає лікар виходячи з індивідуальних особливостей залежного. Детоксикація дозволяє поліпшити обмін речовин, усуває тривожність при алкоголізмі, що полегшує подальше лікування.

Реабілітація під час лікування від алкоголізму

Даний етап лікування алкоголізму є найвідповідальнішим. Він спрямований на лікування підсвідомого неконтрольованого потягу людини до прийому алкогольних напоїв. Курс реабілітації від алкоголізму проходить з використанням препаратів, які нормалізують психологічний стан залежного. Одночасно із застосуванням препаратів залежний проходить лікування у психолога. Вартість амбулаторної реабілітації при алкоголізмі, а також тривалість курсу такого лікування залежить від історії хвороби людини. В середньому, лікування може займати від кількох тижнів до кількох місяців.

На цьому етапі лікування алкоголізму виконується робота з підсвідомістю залежного. За допомогою психолога наркологічного центру людина переосмислює причини, які призвели до алкоголізму. Лікування полягає у розробці нових моделей поведінки, пошуку здорових хобі. Реабілітація використовує сучасні методики лікування алкоголізму. Таке лікування часто проходить в груповому форматі. При цьому людині надається допомога у виробленні мотивації для подальшого лікування від алкоголізму. У особливо тяжких випадках роблять медикаментозне кодування, що служить надійною профілактикою зриву.

Курс соціальної адаптації

Після проходження лікування алкоголізму в Києві людина знову повертається до звичайного життя. Наші лікарі надають колишньому залежному допомогу в адаптації до соціального життя і в налагодженні контактів з близькими після лікування. У побутових умовах людина вчиться використовувати на практиці ті моделі поведінки, які вона відпрацьовувала під час лікування алкоголізму в стаціонарі. Для закріплення результатів лікування і профілактики зриву колишнім залежним надаються психологічні консультації. В рамках лікування також проводиться робота з родичами пацієнтів.

Лікування алкоголізму в Києві: переваги НЦ Вибір

Ми готові надати залежним кваліфіковану допомогу на всіх стадіях лікування в боротьбі з усіма видами алкоголізму. Наші лікарі роблять медикаментозне лікування алкогольної залежності, допомагають подолати підсвідомий потяг до алкоголю, виокремлюють ефективний метод з можливих способів лікування алкоголізму. Клініка для алкозалежних отримала багато позитивних відгуків, дозволяючи виконати лікування алкоголізму навіть в запущених випадках.

Лікування алкоголізму в нашій сучасній клініці має такі плюси:

 • комфортні умови стаціонару;
 • анонімне лікування алкоголізму;
 • ввічливий персонал з багаторічним досвідом роботи;
 • індивідуальний підхід в лікуванні до кожного залежного;
 • прийнятна ціна;
 • перша консультація перед лікуванням проводиться безкоштовно на дому або в клініці;
 • психологічний курс підтримки близьких пацієнта, що потерпає від алкоголізму.

Лікування хворого на алкоголізм краще починати на ранніх стадіях, коли організм людини ще не дуже постраждав від токсинів. Лікарі нашого наркологічного центру безкоштовно проводять консультацію з усіх видів алкоголізму, пропонують курс лікування за вигідною вартістю, надають людині професійну допомогу на будь-якій стадії алкогольної залежності. Ми використовуємо сучасні методи та нові способи лікування алкоголізму, що допомагають швидко позбутися залежності в Україні.

Як би безпечно не ставилися ми до алкоголю, слід чітко усвідомлювати, що це не просто напій, а психоактивна речовина, яка робить сильний негативний вплив на психосоматичний стан будь-якої людини, порушує метаболічні процеси, сприяє деградації мозку і викликає поступове звикання.

Багато хто вважає, що алкоголіками стають тільки слабкі люди, але це черговий міф. Будь-хто, хто регулярно випиває вже є залежним, неважливо, чи вживає він дешеву горілку, елітне вино або «необразливе» пиво. Але, за даними вчених, особливу групу ризику становлять люди, на яких впливають такі чинники:

 • генетичний – практично 99% населення України схильні до вживання в зв’язку зі своєю спадковою схильністю;
 • історичний – культурно-побутові традиції українського народу нерозривно пов’язані з вживанням алкоголю, досить згадати рясні застілля з приводу або звичку «виставляти могорич» за виконану роботу
 • соціальний – матеріальний рівень життя більшості наших співвітчизників залишає бажати кращого, тому багато компенсують свою нереалізованість у фінансовому та соціальному плані вживанням алкоголю;
 • психологічний – чим нижче рівень адаптації людини до реалій сучасного життя (здатність протистояти неприємностей і стресів, вирішувати проблеми і брати відповідальність за свої дії), тим більше у нього шансів стати алкоголіком.

 

Як правило, абстиненція у алкоголіків починає проявлятися вже через 7-11 годин з моменту останнього прийняття спиртних напоїв і з кожною годиною стає все болючіше і невиносною. До основних симптомів алкогольної абстиненції можна віднести:

 • сильну нудоту і блювоту, яка виникає навіть від прийому звичайної води;
 • озноб і потовиділення на тлі нормальної температури тіла;
 • слабкість, що викликає тремор рук і ніг, порушення координації рухів;
 • головний, м’язовий і кісткову біль, яку неможливо вгамувати за допомогою стандартних знеболюючих препаратів;
 • безсоння;
 • агресію, нервозність, смуток;
 • делірій, що виявляється у вигляді галюцинацій і повного «випадання» з реальності;
 • нестерпне бажання вжити алкоголь в будь-якій формі.

Лікування алкоголізму є комплексом заходів, спрямованих на відновлення психічного, психологічного і фізичного стану залежної людини. Підхід до кожного пацієнта повинен бути індивідуальним, що враховує його психосоматичний стан, «дозування» і стаж вживання, але стандартна програма однакова для всіх і включає в себе кілька етапів:

 • зняття абстинентного синдрому і, при необхідності, делірію;
 • інтоксикацію організму (повне очищення від спирту і продуктів його розпаду);
 • поступове відновлення нормального функціонування органів і організму в цілому;
 • ослаблення психологічної залежності від алкоголю;
 • реабілітація, де алкозалежних адаптують до умов соціуму в новому для них стані тверезості.

Така тенденція викликана тим, що алкоголь викликає не тільки фізичну, а й психологічну залежність, оскільки спиртне робить людину більш розкутим, прибирає комплекси, допомагає переживати біль і невдачі, дає можливість радіти життю і навіть спілкуватися з оточуючими. Люди, які звикли вживати, вже не уявляють собі, як можуть жити в тверезості і боротися з негативом, з самими собою, зі своїми побутовими, матеріальними та соціальними проблемами, а ейфорична пам’ять постійно нагадує про те, як після чарки-другої ставало легше.

Саме тому алкозалежним людям просто необхідно призначати комплексне лікування, яке обов’язково включає в себе психологічну складову, наприклад, програму “12 кроків”. Вона десятиліттями практикується в реабілітаційних установах Європи та Америки для боротьби з алкоголізмом і дає максимально високий відсоток видужань, оскільки була розроблена не психологами і наркологами, а самими залежними, яким вдалося побороти свою проблему і які захотіли поділитися своїм досвідом з тими, хто ще страждає. Це дуже проста, доступна кожному, духовно-моральна, але не релігійна програма, що дає не тільки надію на нормальне життя, але і не обмежує свободу особистості залежної людини.

Люди, які пройшли програму, прекрасно розуміють свою проблему і усвідомлюють, до чого призводить навіть одноразове вживання алкоголю. Це знання і дозволяє їм робити вибір на користь тверезого життя, а оскільки прийняте рішення є їхньою особистою усвідомленим кроком, зробленим без примусу і тиску, вони бачать позитивні зміни у своєму житті, цінують кожен день тверезості і не бажають повертатися до минулого.

Чому варто з нами працювати:

В Наркологічному центрі «Вибір» використовується Американська програма “12 кроків”, яка визнана найефективнішою програмою лікування хімічної і не хімічної залежностей. Основне завдання програми – профілактика рецидивуючої поведінки, а також формування нового тверезого способу життя. У нашому центрі працюють кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід допомоги залежним.

 

 • Кваліфіковані фахівці
 • Легітимність
 • Конфіденційність
 • Багаторічний досвід лікування залежних

Наркологічні центри в регіонах

Чернівці
Чернігів
Житомир
Одеса
Харків
Черкаси
Вінниця
Київ