Алкоголізм є небезпечною залежністю, важким захворюванням, що завдає шкоди фізичному здоров’ю. Він здатен зруйнувати психічне та психологічне здоров’я людини, викликаючи незворотні наслідки.

Лікування алкоголізму в Києві передбачає застосування комплексного підходу, щоб допомогти людині повернутися до нормального соціального життя та поправити здоров’я.

Наркологічний центр “Вибір” в Україні пропонує кваліфіковану допомогу в лікуванні алкоголізму. Процес може зайняти чимало часу, тому важливо залучити до участі сім’ю та друзів алкозалежного.

Лікарі використовують найефективніші сучасні методи лікування, серед яких програма “12 кроків” для формування у пацієнта усвідомлення негативного впливу алкоголю на життя та правильних цінностей.

Чи можна вилікувати алкоголізм?

Алкоголізм – хвороба, що виникає через регулярне вживання алкоголю з поступовим збільшенням дозування, яке переростає в сильну фізичну та психічну залежність.

Алкоголізм завдає організму величезної шкоди: страждає печінка (розвивається цироз та дистрофія, органу важко фільтрувати алкоголь), виразка шлунка, панкреатит, кровотечі в кишківнику те, з чим доводиться мати справу в спеціалізованих клініках.

Алкоголезалежний не усвідомлює проблеми та відмовляється звертатися за допомогою, тому дуже важлива підтримка сім’ї та друзів.

Лікування залежності вдома може допомогти лише на початковій стадії, коли не зʼявилась сильна психологічна залежність. Навіть в такому випадку ефект буде нетривалим: не рекомендується займатися самолікуванням, адже це лише погіршить ситуацію.

Часто після проходження терапії та реабілітації людина піддається спокусі та знову зловживає спиртним. Це відбувається через формування стійкого звикання, в якому змінюється спосіб життя та мислення. Саме з цієї причини фахівцям необхідно виконати велику роботу, поєднуючи цілий комплекс методів. Лікування алкоголізму має проводитися у стаціонарі під контролем спеціалістів реабілітаційного центру, які допоможуть очистити організм від токсинів і будуть працювати з підсвідомістю пацієнта. В НЦ “Вибір” з пацієнтами працюють кваліфіковані психологи та психотерапевти, консультанти з хімічної залежності, реабілітологи – вони знаходяться поруч, щоб оперативно надати допомогу.

Причини

Залежність від алкоголю формується швидко, для звикання не потрібно багато часу: достатньо причини випити та відкритого доступу до спиртного. Хвороба не з’являється просто так і людина від гарного безтурботного життя не починає зловживати спиртним.

Для лікування алкоголізму лікарям реабілітаційних центрів важливо розуміти, чому з’явилася залежність.

Найчастіше проблеми з алкоголем виникають через:

  • проблеми в сім’ї та особистому житті, непорозуміння з дружиною/чоловіком або партнером;
  • фінансові проблеми, появу великих боргів;
  • проблеми на роботі, звільнення;
  • погане оточення, в якому також є алкоголезалежні;
  • самотність;
  • депресію;
  • постійні стреси та нервову напругу;
  • бажання отримати швидке легке задоволення, щоб відволіктися від щоденної рутини;
  • генетичну схильность, коли у сім’ї хтось хворів на алкоголізм.

Ознаки

Які симптоми сигналізують, що вашого рідного чи близького почалися проблеми з алкоголем? Якщо вчасно звернути увагу на перші дзвінки, можна оперативно розпочати лікування від алкоголізму в реабілітаційному центрі, щоб уникнути незворотних наслідків для здоров’я.

Серед головних ознак алкоголізму лікарі виділяють:

  • безконтрольне вживання алкоголю: людині стає байдужою якість та кількість випитого напою;
  • постійне бажання пити без приводу та поодинці;
  • приховування факту вживання спиртного;
  • зміна поведінки: людина без причин стає агресивною, злою, нервовою, не контролює емоції;
  • тривожність, необґрунтований страх;
  • галюцинації;
  • ретроградна амнезія, за якої з’являються провали в пам’яті;
  • безсоння;
  • змінюється зовнішній вигляд: неохайність, набрякле обличчя, погіршення стану шкіри та волосся, синці під очима.

Якщо ви виявили прояв цих симптомів, потрібно поговорити з близьким та зрозуміти, що його турбує. Важливо не звинувачувати, а намагатися вести спокійний діалог, щоб він відчував вашу підтримку, а не засудження. Лікування алкоголізму потрібні, коли кількість ознак збільшується за короткий термін.

Вартість лікування алкоголізму

Яка ціна на лікування алкоголізму в Україні? НЦ “Вибір” у Києві (і філії в інших містах) проводять первинну консультацію безкоштовно, надають психологічну допомогу людям, які стали залежними від регулярного вживання спиртного. Лікарі ставлять аспект не лише на приймання ліків, які виводять із запою. В установах залучають досвідчених психологів, реабілітологів, психотерапевтів, психіатрів (за необхідності в окремих клінічних випадках), консультанта з хімічної залежності: вони виявляють причини появи тяги до спиртного та ставлять бар’єри, щоб вони не стали причиною зриву у майбутньому.

Перебування у спеціалізованому центрі конфіденційне: ми зберігаємо анонімність, щоб кожен пацієнт почував себе комфортно.

Вартість лікування алкоголізму – останнє, про що варто хвилюватися, коли у близької людини проблеми зі здоровʼям. Важливо розуміти: чим раніше буде надано допомогу, тим більш ефективною буде терапія.

Стадії алкоголізму

Способи лікування алкоголізму та ціна на послуги клініки формуються, виходячи зі стадії хвороби. Залежно від тривалості вживання, в організмі відбуваються порушення у функціонуванні внутрішніх органів та систем органів, починають розвиватися хвороби печінки, нирок, шлунка тощо.

Загалом виділяють 4 стадії залежності від спиртного: кожної з них є протокол, яким проводять терапію.

Нульова стадія алкоголізму

Її також називають початковою, коли потяг до спиртного ще не такий сильний: людина випиває на свята, за компанію в колі друзів чи сім’ї. Під час нульової стадії людина може відмовитися від міцних напоїв на якийсь час, контролює кількість випитого, а її поведінка при цьому залишається незмінною. Якщо за один раз все ж таки було вживання алкоголю у великій кількості, то погіршується самопочуття, з’являється похмілля з сильним головним болем і блюванням. Це ознака алкогольної інтоксикації. Щоб не погіршувати ситуацію, фахівці рекомендують звертатись за допомогою.

Перша стадія алкоголізму

Для неї характерною є поява психологічної залежності: людина регулярною випивкою намагається налагодити психологічний стан, зняти стрес, підняти настрій. Це з тим, що у тверезому вигляді з’являється почуття незадоволеності собою, зовнішнім виглядом та своїм оточенням. Ейфорія від випитого триває недовго, що змушує збільшити обсяг випитого.

Після великої кількості випитого пропадає блювотний рефлекс, з’являються провали пам’яті. Вживання спиртного стає таємним, щоб не бачили близьких, зникає бажання закусити, а вдома з’являється велика кількість міцних напоїв. Триває період до 5 років.

Лікування алкоголізму на цій стадії відбувається у кілька етапів: зняти похмілля та перервати запій. Після цього необхідно подолати постабстинентний синдром та підтримувати стан ремісії. Таку допомогу надає реабілітаційний центр НЦ “Вибір”.

Друга стадія алкоголізму

Для неї характерні зміни в головному мозку, які провокують зміну поведінки. Також у людини з’являється сильна фізична залежність: коли немає доступу до алкоголю, розвивається абстинентний синдром. Дозування збільшується, а отримане від неї задоволення триває недовго. Залежний не може зупинитися, і йде на кілька днів у запій. Спостерігаються слабкість та відсутність апетиту, статева дисфункція та спалахи гніву.

Лікування 2 стадії алкоголізму:

  • повна детоксикація організму, щоб вивести токсини та продукти розпаду етанолу;
  • застосування у клініці медикаментозної терапії для лікування/підтримки функціонування органів;
  • кодування від алкоголізму (введення препаратів, несумісних з алкоголем) та робота з психіатром;
  • адаптація у соціумі.

Третя стадія алкоголізму

У залежного присутнє постійне бажання випити, але при цьому організму стає важко переносити спиртне. З’являється запійний стан, який може тривати тижні. Людина дуже змінюється зовні та у поведінці, деградує як особистість. Якщо алкоголь не потрапляє в організм, проявляється гострий абстинентний синдром, при якому людина може нашкодити собі та іншим людям. Це останній етап хвороби і якщо не буде лікування алкоголізму, все закінчується летальним кінцем. Шанси на повну виправлення невеликі, але вони є. НЦ “Вибір” пропонує допомогу пацієнтам, щоб дати можливість повернути нормальне життя без залежності.

Лікування 3 стадії алкоголізму:

  • виведення із запою та зняття абстинентного синдрому;
  • приймання препаратів для підтримки внутрішніх органів та систем;
  • кодування;
  • підшивка, що блокує тягу до спиртного;
  • психологічна підтримка та соціальна адаптація.

Лікування алкоголізму: як переконати звернутися за допомогою?

Як показує практика, людина заперечує наявність проблем з алкоголем, вважаючи свій спосіб життя нормальним. Як у такому разі переконати його звернутися по допомогу? Фахівці радять:

  1. Не шкодувати та не виправдовувати алкоголезалежного.
  2. Проговорити, що такий потяг до алкоголю не приносить нічого хорошого в його життя і ви не підтримуєте таку пристрасть.
  3. Говорити про наслідки зловживання спиртним. Показати своїм прикладом, що відмова від алкоголю це реально.
  4. Залучити всіх членів сім’ї та друзів до розмови.
  5. Відвідати разом клініку, де лікуються інші, залежні від спиртного.
  6. В разі відмови пацієнта від лікування, на допомогу приходить мотиваційна группа. Частіше за все, це психолог, реабілітолог або консультант, задача котрих – зовнішня робота з клієнтами. Завдяки високому професіоналізму, це хороша можливість знайти спільну мову з алкозалежним.
  7. Забезпечити підтримкою й турботою людини, навіть якщо вона намагається захиститися і чинити опір.

Методи лікування

Реабілітаційний центр “Вибір” застосовує ефективні методи лікування алкогольної залежності. Фахівці клініки використовують препарати, кодування та роботу з підсвідомістю, щоб позбутися думок про спиртне. Програма лікування триває рік: 6 місяців займає реабілітація та 6 місяців – ресоціалізація.

Всі послуги індивідуальні та строго анонімні: пацієнт клініки має налаштуватися на одужання, а не переживати про те, що подумають про це інші.

Психологічне лікування алкоголізму

Робота психіатра та психолога має велике значення: він складає програму психокорекції, щоб змінити аспект залежності та з’ясувати причину. У Києві НЦ “Вибір” використовує заняття з психотерапевтом, щоб упорядкувати стан психіки, прибрати потяг до випивки, налагодити емоційний стан та настрій, відновити повноцінний сон.

Наша задача – надати рекомендації та сформувати навички, котрі допоможуть жити в тверезості та чистоті!

Паралельно з медикаментозним лікуванням використовують програму реабілітації “12 кроків”, котра охоплює 4 головні сфери життєдіяльності людини:

  • біологічну;
  • психологічну;
  • соціальну;
  • духовну.

Вона сприяє потужній трансформації особистості та допомагає усвідомити, що алкогольна залежність шлях у нікуди.

Терапія спрямована на пошук прихованих талантів та захоплень, які можуть стати хобі та допоможуть відволіктися від думок про алкоголь. Часто такий формат проходить у групах: такий залежний відчуває, що він не сам.

Медикаментозне лікування алкоголізму

Відмова від алкоголю викликає абстинентний синдром: різко погіршується самопочуття, людина відчуває фізичний біль, психологічний дискомфорт, не може заснути. У такому разі необхідна детоксикація для очищення організму від токсинів та продуктів розпаду спиртного: зазвичай це крапельниця із препаратом. Вона відновлює нормальну роботу внутрішніх органів, покращує обмін речовин, нормалізує самопочуття та психологічний стан. Детоксикація у нашій клініці проводиться згідно з ліцензією МОЗ України №574/0/15-19 із застосуванням безпечних препаратів (лікар підбирає індивідуально для кожного пацієнта). На процедуру в стаціонарі потрібно кілька днів. Тобто, лікування алкоголізму в нас законне і на добровільній згоді.

Вітамінні добавки (антиоксиданти, B1, B6, B12, C тощо), які підвищують імунітет, і насичують організм корисними речовинами.

Паралельно з тим психіатр призначає психотропні препарати: антидепресанти, снодійні, коректори поведінки, щоб нормалізувати настрій, лікувати психози, нормалізувати сон.

Примусове лікування алкоголізму – чому ми проти?

Примусове лікування алкоголізму у країні незаконне. Ніхто не має права проти волі людини утримувати його в установі та тим більше лікувати від залежності. Такий “захід” спочатку приречений на провал. НЦ “Вибір” не займається подібним форматом терапії. Коли алкоголезалежний із хронічною формою хвороби категорично відмовляється від допомоги, ми залучаємо до роботи наших психологів: фахівці застосовують методи психологічного впливу, щоб допомогти усвідомити проблему та викликати у пацієнта бажання повернутися до повноцінного життя. Ми цінуємо особистість людини, її Я!

Медикаментозне кодування

Кодування від алкоголізму поширена практика в реабілітаційних центрах. Лікування алкоголізму за допомогою аверсивних препаратів (вводять внутрішньовенно або вшивають під шкіру) – ними можна блокувати відчуття задоволення від спиртного та викликати сильну чутливість до нього. В результаті – після влучення хоча б невеликої кількості алкоголю в організм, у людини різко погіршується самопочуття у вигляді:

  • нудоти та блювання;
  • мігрені;
  • тахікардії;
  • ядухи;
  • озноб;
  • слабкість.

Такий стан змушує пацієнта відмовитися від вживання і не повертатися до колишнього способу життя.

Не менш важливою є соціальна адаптація. Наші лікарі допомагають в адаптації до соціального життя колишнього алкоголезалежного та налагодженні нормальних відносин із близькими та друзями. Це відбувається завдяки застосуванню практично відпрацьованих під час лікування клініці моделей поведінки. Для запобігання зривам ми пропонуємо психологічні консультації та роботу з родичами пацієнтів.

Переваги наркологічного центру “Вибір”

Чому нас обирають та рекомендують для лікування алкоголізму?

Наші спеціалісти надають кваліфіковану допомогу людям, які опинилися у полоні складної залежності. Ми ефективно боремося з усіма видами алкоголізму та його причинами.

Ми пропонуємо:

  • безкоштовну першу консультацію спеціаліста;
  • комфортні умови перебування у стаціонарі;
  • доступні ціни на терапію;
  • анонімне лікування алкоголізму;
  • індивідуальний підхід до кожного пацієнта;
  • ввічливий персонал;
  • курс психологічної підтримки близьких пацієнта.

Ми допомагаємо пацієнтові зрозуміти, що залежність це на все життя, але за допомогою лікування її можна контролювати та не допускати нових зривів.

У процесі реабілітації людина отримує знання та рекомендації, як впоратися із залежністю та залишатися чистим. Головною рекомендацією є відмова від взаємодії з алкоголем, розмов про нього та знаходження з людьми, які випивають.

Важливо: програма одужання довела свою ефективність, але не дає 100% гарантії на те, що в ремісії алкоголезалежний не почне вживати. Багато залежить від мотивації та бажання хворого.

Фахівці центру дають 21 рекомендацію в рамках програми лікування, які змінюють світогляд та ставлення до алкоголю.

Серед них поради щодо спілкування з людьми та формування нового кола спілкування (старі знайомі та залежні люди можуть знову затягнути до вживання спиртного).

Важливою є терапевтична робота, читання спеціальної літератури, медитації, молитви та ведення щоденника: хворий повинен очистити як тіло, так і розум!

Боротьба із залежністю – важка праця, яка потребує часу та терпіння. Наша мета змінити мислення та коректувати поведінку!

Помітили у свого близького ознаки залежності? Телефонуйте зараз і ми з радістю вам допоможемо! Пам’ятайте: чим раніше розпочати лікування алкоголізму, тим ефективнішим буде результат від нього!

Як би безпечно не ставилися ми до алкоголю, слід чітко усвідомлювати, що це не просто напій, а психоактивна речовина, яка робить сильний негативний вплив на психосоматичний стан будь-якої людини, порушує метаболічні процеси, сприяє деградації мозку і викликає поступове звикання.

Багато хто вважає, що алкоголіками стають тільки слабкі люди, але це черговий міф. Будь-хто, хто регулярно випиває вже є залежним, неважливо, чи вживає він дешеву горілку, елітне вино або «необразливе» пиво. Але, за даними вчених, особливу групу ризику становлять люди, на яких впливають такі чинники:

  • генетичний – практично 99% населення України схильні до вживання в зв’язку зі своєю спадковою схильністю;
  • історичний – культурно-побутові традиції українського народу нерозривно пов’язані з вживанням алкоголю, досить згадати рясні застілля з приводу або звичку «виставляти могорич» за виконану роботу
  • соціальний – матеріальний рівень життя більшості наших співвітчизників залишає бажати кращого, тому багато компенсують свою нереалізованість у фінансовому та соціальному плані вживанням алкоголю;
  • психологічний – чим нижче рівень адаптації людини до реалій сучасного життя (здатність протистояти неприємностей і стресів, вирішувати проблеми і брати відповідальність за свої дії), тим більше у нього шансів стати алкоголіком.

 

Як правило, абстиненція у алкоголіків починає проявлятися вже через 7-11 годин з моменту останнього прийняття спиртних напоїв і з кожною годиною стає все болючіше і невиносною. До основних симптомів алкогольної абстиненції можна віднести:

  • сильну нудоту і блювоту, яка виникає навіть від прийому звичайної води;
  • озноб і потовиділення на тлі нормальної температури тіла;
  • слабкість, що викликає тремор рук і ніг, порушення координації рухів;
  • головний, м’язовий і кісткову біль, яку неможливо вгамувати за допомогою стандартних знеболюючих препаратів;
  • безсоння;
  • агресію, нервозність, смуток;
  • делірій, що виявляється у вигляді галюцинацій і повного «випадання» з реальності;
  • нестерпне бажання вжити алкоголь в будь-якій формі.

Лікування алкоголізму є комплексом заходів, спрямованих на відновлення психічного, психологічного і фізичного стану залежної людини. Підхід до кожного пацієнта повинен бути індивідуальним, що враховує його психосоматичний стан, «дозування» і стаж вживання, але стандартна програма однакова для всіх і включає в себе кілька етапів:

  • зняття абстинентного синдрому і, при необхідності, делірію;
  • інтоксикацію організму (повне очищення від спирту і продуктів його розпаду);
  • поступове відновлення нормального функціонування органів і організму в цілому;
  • ослаблення психологічної залежності від алкоголю;
  • реабілітація, де алкозалежних адаптують до умов соціуму в новому для них стані тверезості.

Така тенденція викликана тим, що алкоголь викликає не тільки фізичну, а й психологічну залежність, оскільки спиртне робить людину більш розкутим, прибирає комплекси, допомагає переживати біль і невдачі, дає можливість радіти життю і навіть спілкуватися з оточуючими. Люди, які звикли вживати, вже не уявляють собі, як можуть жити в тверезості і боротися з негативом, з самими собою, зі своїми побутовими, матеріальними та соціальними проблемами, а ейфорична пам’ять постійно нагадує про те, як після чарки-другої ставало легше.

Саме тому алкозалежним людям просто необхідно призначати комплексне лікування, яке обов’язково включає в себе психологічну складову, наприклад, програму “12 кроків”. Вона десятиліттями практикується в реабілітаційних установах Європи та Америки для боротьби з алкоголізмом і дає максимально високий відсоток видужань, оскільки була розроблена не психологами і наркологами, а самими залежними, яким вдалося побороти свою проблему і які захотіли поділитися своїм досвідом з тими, хто ще страждає. Це дуже проста, доступна кожному, духовно-моральна, але не релігійна програма, що дає не тільки надію на нормальне життя, але і не обмежує свободу особистості залежної людини.

Люди, які пройшли програму, прекрасно розуміють свою проблему і усвідомлюють, до чого призводить навіть одноразове вживання алкоголю. Це знання і дозволяє їм робити вибір на користь тверезого життя, а оскільки прийняте рішення є їхньою особистою усвідомленим кроком, зробленим без примусу і тиску, вони бачать позитивні зміни у своєму житті, цінують кожен день тверезості і не бажають повертатися до минулого.

Чому варто з нами працювати:

В Наркологічному центрі «Вибір» використовується Американська програма “12 кроків”, яка визнана найефективнішою програмою лікування хімічної і не хімічної залежностей. Основне завдання програми – профілактика рецидивуючої поведінки, а також формування нового тверезого способу життя. У нашому центрі працюють кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід допомоги залежним.

 

  • Кваліфіковані фахівці
  • Легітимність
  • Конфіденційність
  • Багаторічний досвід лікування залежних

Наркологічні центри в регіонах

Чернівці
Чернігів
Житомир
Одеса
Харків
Черкаси
Вінниця
Київ