Наша програма

Програма реабілітації наркологічного центру “Вибір”

У Наркологічному центрі «ВИБІР» працюють кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід допомоги залежним. У стаціонарі надається комплексна медикаментозна, психологічна та психотерапевтична допомога в лікуванні алкоголізму, наркоманії, ігроманії та інших видів залежностей. На початкових етапах здійснюється первинне зняття абстиненції, виведення з запою і, при необхідності, проводиться детоксикація в клініці (згідно з ліцензією МОЗ України №574/0/14-19).

До кожного учасника програми реабілітації застосовується індивідуальний підхід. Програма спрямована на відновлення всіх сфер життєдіяльності людини: фізичного і психологічного здоров’я, соціальних і сімейних зв’язків, а також духовно-моральних принципів. Основне завдання програми – профілактика рецидивуючої поведінки, а також формування нового тверезого способу життя. Після проходження курсу реабілітації рекомендується проходження програми ресоціалізації для плавного виходу в соціум.

Основні принципи програми реабілітації

Метою програми є створення терапевтичного середовища, яке є більш вільною і контрольованою з боку одержувача допомоги і доповнює роботу психіатричних і наркологічних установ.
Добровільна згода – участь в реабілітаційному процесі передбачає наявність письмової згоди учасника програми.
Відмова від вживання ПАР – рішення не вживати наркотики / алкоголь, і намір домогтися в процесі реабілітації таких результатів, при яких повернення до наркотизації буде неможливий.
Заміна духовної порожнечі новими цінностями – орієнтації на загальнолюдські цінності, повагу до історичного минулого і духовних традицій, ідеалів служіння суспільству, любов до Батьківщини і сім’ї.
Індивідуальний підхід – адаптація програми психосоціальної реабілітації до особливостей особистості і життєвих обставин.
Комплектність – об’єднання біологічних, психологічних, соціальних і духовних методів роботи з пацієнтами в єдиний процес.
Довгостроковість – наукові дослідження показують, що відновлення осіб з проблемами залежності має тривати не менше 3-5 років.
Етапність Програми – одужання від залежності проходить поступово, через різні рівні.
Гуманність – повага людської гідності учасників програми психосоціальної реабілітації, вжиття заходів до захисту їх прав і свобод.
• Успішність –
заохочення позитивних змін в процесі одужання учасників програми.
Конфіденційність – зобов’язує співробітників забезпечувати закритість інформації особистого характеру.
Легітимність – діяльність здійснюється відповідно до Конституції України, а також з чинним законодавством України.

Що отримують пацієнти?

Для учасників програм реабілітації та ресоціалізації регулярно організовуються різні мотивуючі заходи, головна мета яких – донести ідеї тверезого відпочинку і отримання задоволення від життя.

• Відвідування бані та басейнц;
• Відвудування храмів та монастирів;
• Відвудування різних тренінгів і семінарів особистісного росту;
• Тренінги з арт-терапії та мистецькі заходи всередині реабілітаційних центрів;
• Ігратерапії, глинотерапія, бібліотерапія;
• Групи з психологом і психотерапевтом;
• Організація святкування днів народжень та інших загальних свят;
• Виступ спікерів з інших реабілітаційних центрів.

Реабілітаційний центр «ВИБІР» розташовується в екологічно чистому куточку нашої країни. Приміщення повністю облаштовано для цілорічного комфортного проживання і може одноразово прийняти більше 25 залежних. Реабілітаційне розклад складено досить щільно, тому що одним з важливих чинників є відновлення режиму і біологічного годинника організму.
Щодня в розкладі присутні зарядка, 4-х разове харчування, роздуми, читання, прибирання, інформаційні заняття, самоаналіз, терапевтичні групи, групові заняття з консультантами і психологами, а також особисті консультації.

Процес вибудовування найкращим чином для виховання в залежному людині таких якостей як відповідальність, пунктуальність, охайність і інших.

Головним принципом реабілітації є дотримання повної хімічної чистоти, а також повна відмова від прийому всіх видів психоактивних речовин, в тому числі нікотину і кофеїну в непомірних кількостях.

У чому основна суть програми психосоціальної реабілітації?

Програма розроблена провідними фахівцями в області хімічних залежностей та психологами, з урахуванням кращого світового досвіду в боротьбі і хімічними і нехімічними залежностями. Один з найбільш важливих інструментів реабілітації є групова робота, що застосовується на різних заняттях, що входять в розклад реабілітаційного центру.
Ранкова зарядка і ранкові роздуми (АА, АН, «12 кроків») – для поліпшення фізичного і емоційного фону, а також планування дня учасниками програми;
Група з психотерапевтом – групова терапія, тренінг особистісного росту, ігрова група, особисті консультації;
Написання та читання письмових робіт – мотивуючий інструмент, що дозволяє розкрити і проаналізувати епізоди з минулого, пов’язані з вживанням ПАР, а також виявити дестабілізуючі чинники і почати роботу з профілактики зриву;
Інтервізії – (inter – всередину, visio – погляд) – група для розширення знань про проблему, а також розвитку навичок аналізу почуттів і дії, що виникають в процесі реабілітації;
Арт-терапія – реалізує потребу у творчості, допомагає виявити проекції з особистостями реабілітантів, а також опрацювати ряд внутрішніх конфліктів;
Інформаційна освіта – теоретичні заняття, на яких дається інформація про ПАР і їх вплив на всі сфери життя, а також основи аналітичної роботи;
Підсумки дні і тижні – письмове підведення особистих підсумків, розпізнавання і вираження почуттів і думок, а також отримання корекції по написаному;
Збори терапевтичної спільноти – організаційний інструмент для порівняння змін по БПСД-сферам за тиждень, а також для побудови планів на наступний тиждень;
Групи з психологом