Програма реабілітації наркологічного центру “Вибір”

У Наркологічному центрі «ВИБІР» працюють кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід допомоги залежним. У стаціонарі надається комплексна медикаментозна, психологічна та психотерапевтична допомога в лікуванні алкоголізму, наркоманії, ігроманії та інших видів залежностей. На початкових етапах здійснюється первинне зняття абстиненції, виведення з запою і, при необхідності, проводиться детоксикація.

До кожного учасника програми реабілітації застосовується індивідуальний підхід. Програма спрямована на відновлення всіх сфер життєдіяльності людини: фізичного і психологічного здоров’я, соціальних і сімейних зв’язків, а також духовно-моральних принципів. Основне завдання програми – профілактика рецидивуючої поведінки, а також формування нового тверезого способу життя. Після проходження курсу реабілітації рекомендується проходження програми ресоціалізації для плавного виходу в соціум.

Основні принципи програми реабілітації

Метою програми є створення терапевтичного середовища, яке є більш вільною і контрольованою з боку одержувача допомоги і доповнює роботу психіатричних і наркологічних установ.
Добровільна згода – участь в реабілітаційному процесі передбачає наявність письмової згоди учасника програми.
Відмова від вживання ПАР – рішення не вживати наркотики / алкоголь, і намір домогтися в процесі реабілітації таких результатів, при яких повернення до наркотизації буде неможливий.
Заміна духовної порожнечі новими цінностями – орієнтації на загальнолюдські цінності, повагу до історичного минулого і духовних традицій, ідеалів служіння суспільству, любов до Батьківщини і сім’ї.
Індивідуальний підхід – адаптація програми психосоціальної реабілітації до особливостей особистості і життєвих обставин.
Комплектність – об’єднання біологічних, психологічних, соціальних і духовних методів роботи з пацієнтами в єдиний процес.
Довгостроковість – наукові дослідження показують, що відновлення осіб з проблемами залежності має тривати не менше 3-5 років.
Етапність Програми – одужання від залежності проходить поступово, через різні рівні.
Гуманність – повага людської гідності учасників програми психосоціальної реабілітації, вжиття заходів до захисту їх прав і свобод.
• Успішність –
заохочення позитивних змін в процесі одужання учасників програми.
Конфіденційність – зобов’язує співробітників забезпечувати закритість інформації особистого характеру.
Легітимність – діяльність здійснюється відповідно до Конституції України, а також з чинним законодавством України.

Що отримують пацієнти?

Для учасників програм реабілітації та ресоціалізації регулярно організовуються різні мотивуючі заходи, головна мета яких – донести ідеї тверезого відпочинку і отримання задоволення від життя.

• Відвідування бані та басейнц;
• Відвудування храмів та монастирів;
• Відвудування різних тренінгів і семінарів особистісного росту;
• Тренінги з арт-терапії та мистецькі заходи всередині реабілітаційних центрів;
• Ігратерапії, глинотерапія, бібліотерапія;
• Групи з психологом і психотерапевтом;
• Організація святкування днів народжень та інших загальних свят;
• Виступ спікерів з інших реабілітаційних центрів.

Реабілітаційний центр «ВИБІР» розташовується в екологічно чистому куточку нашої країни. Приміщення повністю облаштовано для цілорічного комфортного проживання і може одноразово прийняти більше 25 залежних. Реабілітаційне розклад складено досить щільно, тому що одним з важливих чинників є відновлення режиму і біологічного годинника організму.
Щодня в розкладі присутні зарядка, 4-х разове харчування, роздуми, читання, прибирання, інформаційні заняття, самоаналіз, терапевтичні групи, групові заняття з консультантами і психологами, а також особисті консультації.

Процес вибудовування найкращим чином для виховання в залежному людині таких якостей як відповідальність, пунктуальність, охайність і інших.

Головним принципом реабілітації є дотримання повної хімічної чистоти, а також повна відмова від прийому всіх видів психоактивних речовин, в тому числі нікотину і кофеїну в непомірних кількостях.

У чому основна суть програми психосоціальної реабілітації?

Програма розроблена провідними фахівцями в області хімічних залежностей та психологами, з урахуванням кращого світового досвіду в боротьбі і хімічними і нехімічними залежностями. Один з найбільш важливих інструментів реабілітації є групова робота, що застосовується на різних заняттях, що входять в розклад реабілітаційного центру.
Ранкова зарядка і ранкові роздуми (АА, АН, «12 кроків») – для поліпшення фізичного і емоційного фону, а також планування дня учасниками програми;
Група з психотерапевтом – групова терапія, тренінг особистісного росту, ігрова група, особисті консультації;
Написання та читання письмових робіт – мотивуючий інструмент, що дозволяє розкрити і проаналізувати епізоди з минулого, пов’язані з вживанням ПАР, а також виявити дестабілізуючі чинники і почати роботу з профілактики зриву;
Інтервізії – (inter – всередину, visio – погляд) – група для розширення знань про проблему, а також розвитку навичок аналізу почуттів і дії, що виникають в процесі реабілітації;
Арт-терапія – реалізує потребу у творчості, допомагає виявити проекції з особистостями реабілітантів, а також опрацювати ряд внутрішніх конфліктів;
Інформаційна освіта – теоретичні заняття, на яких дається інформація про ПАР і їх вплив на всі сфери життя, а також основи аналітичної роботи;
Підсумки дні і тижні – письмове підведення особистих підсумків, розпізнавання і вираження почуттів і думок, а також отримання корекції по написаному;
Збори терапевтичної спільноти – організаційний інструмент для порівняння змін по БПСД-сферам за тиждень, а також для побудови планів на наступний тиждень;
Групи з психологом

(4 голосов, средняя оценка: 4,75 из 5)STILL NOT SURE WHAT TO DO?

We are glad that you preferred to contact us. Please fill our short form and one of our friendly team members will contact you back.


X