Реабілітація наркозалежних у наркологічному центрі

Реабілітація наркозалежнихНаркоманія відноситься до списку невиліковних смертельних захворювань, що викликають розлад біологічної, психічної, духовно-моральної та соціальної сфер. Вона складно піддається лікуванню, але існують способи, здатні повернути людей до нормального життя.

Реабілітаційний центр та його функції

Вирішити цю проблему самостійно, вдається лише 1% залежних, інші потребують допомоги кваліфікованих спеціалістів. Наш наркологічний центр надає подібні послуги, гарантуючи пацієнтам повне хімічне очищення організму і відновлення психофізичного стану.

В практиці терапії залежностей, період перебування в ребцентрі важко переоцінити – його головна функція полягає в тому, щоб:

 • тимчасово ізолювати наркомана від звичного кола спілкування, дилерів, т.з. друзів і навіть сім’ї;
 • дати час прийти в себе і відновитися;
 • переосмислити свою систему моральних цінностей.

Такий підхід дає реабілітанту змогу максимально сконцентруватися на одужанні, не відволікаючись на побут, роботу, вияснення відносин з оточуючими.

Етапи реабілітаційного курсу

Лікування і реабілітація наркозалежних відбувається в декілька етапів і включає в себе:

 • зняття абстинентного синдрому (ломки), тривалість якого залежить від виду наркотичних речовин, стажу зловживання, дозування, стану хворого, наявності патологій;
 • відновлення фізіологічних процесів;
 • мінімізацію психологічного потягу до психоактивних речовин;
 • поступове повернення в суспільство.

Для досягнення цих завдань застосовуються ефективні психотерапевтичні методики, включаючи групові заняття, бесіди з фахівцями, написання рефератів, проведення щоденного самоаналізу, читання духовної та програмної літератури, молитви і медитації. В результаті, пацієнти змінюють своє відношення до своєї хвороби, усвідомлюють, що наркотики не зможуть вирішити їх проблем і починають вчитися жити без них. Вони реамують пам’ять, розвивають мовлення, навчаються грамотно висловлювати думки, тобто стають цілком готовими до виходу в соціум.

Наш реабілітаційний центр працює по програмі «12 кроків». В Україні лише недавно стали практикувати її, хоча вона вже врятувала мільйони наркоманів у світі.

Конкурентні переваги НЦ «Вибір»

Реабілітаційний центр «Вибір» є лідером серед найкращих наркологій країни. Основними «плюсами» курсу реабілітації є:

 1. індивідуальний підхід до залежного, що дозволяє розробити терапевтичну програму з урахуванням особливостей його вживання;
 2. команда професійних наркологів, психотерапевтів, психологів та консультантів;
 3. центр реабілітації наркозалежних призначений для чоловіків і для жінок, що допомагає представникам обох статей легше адаптуватися в соціумі;
 4. високий процент одужань, що зумовлений використанням ефективних методів лікування;
 5. психологічна підтримка созалежних;
 6. доступні ціни;
 7. анонімність;
 8. комфортне проживання;
 9. можливість доставки майбутнього реабілітанта з любого пункту країни.Якщо Ви потребуєте допомоги чи консультації  – зателефонуйте нам вже зараз або залиште заявку!

Наркозалежність являє собою складне психосоматичне захворювання, яке носить хронічний і рецидивуючий характер. Воно швидко прогресує, поступово ускладнюється такими захворюваннями, як ВІЛ, гепатит С, туберкульоз і, веде до смерті.

Не має безпечних наркотиків – кожний їх різновид викликає сильну залежність, повільно вбиває людину, позбавляє його фізичного і психічного здоров’я, емоційної рівноваги, здатності адекватно сприймати світ. Тому недостатньо позбавити наркозалежної людини від фізичної тяги до психоактивних речовин, необхідно працювати з його свідомістю, пробуджуючи бажання жити активним тверезим життям.

Розуміння, що від життя можна отримувати задоволення без наркотиків не приходить за один день – це складний і болісний процес, під час якого наркозалежним людям потрібно кардинально змінити себе, свої судження і морально-етичні установки, а це вимагає повної концентрації на своє одужання і надання максимальних зусиль для досягнення поставлених цілей.

Саме для цього і розроблена реабілітаційна програма, під час якої відновлюється фізичне, а найголовніше, психологічний стан пацієнтів. Вони отримують знання про свою хворобу, про те, як впоратися з нею, про те, що саме привело їх до вживання. Ця інформація стає своєрідним «інструментом», застосування якого в повсякденному житті в суспільстві дозволяє залежним людям залишатися тверезими навіть в самих критичних стресових ситуаціях.

Курс реабілітації розрахований на 6 місяців, з яких приблизно 15-30 днів йде на зняття наркотичної ломки. Коли людина вже не відчуває фізичного дискомфорту він починає відвідувати групову терапію і психолога, бере участь в написанні письмових робіт, займається щоденним самоаналізом.

Ці заняття необхідні для того, щоб збалансувати психологічний стан реабілітанта, допомогти йому розібратися зі своїми внутрішніми конфліктами, побороти страхи і комплекси, зробити його стійким до негативних ситуацій. Крім чисто лікувальною мети, такі заняття допомагають наркоманам розумово розвиватися і тренувати пам’ять, адже навчання багатьох обірвалося ще в підлітковий період.

Частиною реабілітаційної програми є духовно-моральне виховання наркозалежних пацієнтів, що включає в себе читання спеціалізованої літератури та обговорення прочитаного матеріалу. Програма «12 кроків», яка стала основою реабілітаційного курсу, не є релігійною, тому хлопці можуть мати свої уявлення про духовне життя, але, тим не менш, всі, хто працює по программі « 12 кроків», помітно змінюються з моральної точки зору в кращу сторону . Для них вже неприйнятні ті вчинки, які вони робили у вживанні, вони починають цінувати дружбу і свою сім’ю, прагнуть жити за загальноприйнятими нормами, тому стають повноцінними членами суспільства.

В обязательную программу ребцентра входят спортивные мероприятия, помогающие восстановить и поддерживать нормальную физическую форму, прогулки, просмотр тематических передач и фильмов, творческие вечера. Это не только «разбавляет» быт, но и помогает ребятам не чувствовать себя «оторванными» от жизни.

Ресоціалізація – це друга частина реабілітаційної програми, що представляє собою поступову адаптацію до соціуму. Вона також триває 6 місяців і починається відразу після закінчення першого півріччя перебування наркозалежного в центрі.

У цей період колишній реабілітант стає волонтером – тобто піднімається на більш високий рівень довіри і надає всебічну допомогу консультантам центру, а також отримує можливість самостійно виходити за межі реабілітаційного центру. Іншими словами, він поступово адаптується до умов звичайного життя, тому закінчення реабілітації та з таким трудом отримана абсолютна свобода вибору і дій не стає для нього стресовою ситуацією.

Прогресивні реабілітаційні центри засновують свою діяльність на всесвітньо відомій і найбільш ефективній програмі для наркозалежних людей під назвою «12 кроків». Вона була створена в далекому 1953 році наркозалежними людьми, які стали на шлях одужання, змогли залишатися чистими протягом десятків років і поділилися своїм досвідом з іншими наркоманами.

Програму можна назвати духовною, морально-етичною, моральною, але не релігійною, хоча в ній є поняття «Вища сила». При цьому, кожному дається свобода вибору, в тому числі і вибору цієї самої «сили», тому віросповідання не стає перешкодою для роботи над собою за даною методикою.

Перший крок програми полягає в тому, щоб визнати свою залежність, як хворобу, своє безсилля перед нею, втрату контролю над своїм життям. Якщо людина це приймає, він може йти далі – працювати над своїми недоліками для того, щоб стати краще, впевненіше в собі, позбутися від комплексів і страхів, а найголовніше, знайти внутрішню гармонію, душевний спокій і новий сенс у житті.

Головна перевага даної програми полягає в її простоті, тому слідувати її принципам може кожен, хто дійсно хоче одужати, крім цього, вона пробуджує в наркоманів бажання нормально жити, прийняте ними в якості особистого рішення, а не через страх перед Богом або заради дітей . Це і дозволяє наркозалежним людям залишатися тверезими протягом багатьох років, присвячуючи себе не тільки сім’ї, роботі, захопленням, а й допомагаючи тим, хто ще перебуває в ілюзорному наркотичному світі.

Чому варто з нами працювати:

В Наркологічному центрі «Вибір» використовується Американська програма “12 кроків”, яка визнана найефективнішою програмою лікування хімічної і не хімічної залежностей. Основне завдання програми – профілактика рецидивуючої поведінки, а також формування нового тверезого способу життя. У нашому центрі працюють кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід допомоги залежним.

 

 • Кваліфіковані фахівці
 • Легітимність
 • Конфіденційність
 • Багаторічний досвід лікування залежних

 

 

Наркологічні центри в регіонах

Чернівці
Чернігів
Житомир
Одеса
Харків
Черкаси
Вінниця
Київ