Вивід із запоюЗапій – це критичний стан при вживанні алкоголю, коли людина не може зупинитися і п’є на протязі мінімум 2-х діб, не приходячи в тверезість.

В Наркологічному центі “Вибір” в Києві практикують  два методи виведення із запою – на дому та в стаціонарі. При виборі того чи іншого способу, треба спиратися не на власні уподобання, питання комфорту чи зручності, а на об’єктивні фактори.

Коли потрібно везти людину в наркологію?

Спеціалісти рекомендують звертатися до профільних закладів коли:

 • член родини перебуває в істинному, а не хибному запої, тобто він вже є залежним;
 • цей стан триває більше 5 діб;
 • менш, ніж 3 місяці тому, алкоголік вже переживав черговий «марафон»;
 • у пацієнта діагностовані важкі захворювання ендокринної системи, ВІЛ, гепатит, проблеми з судинами та серцем, а також психічні розлади;
 • за цей період становище людини різко погіршилось.

В наркологіях застосовується єдина програма виведення з запою для жінок та для чоловіків, але в нашому центрі психологи працюють з ними окремо, вважаючи, що відмінності у причинах, наслідках та перебіганні алкоголізму у представників цих статей відрізняються між собою.

Способи стаціонарного лікування

В нашому центрі для досягнення ефективного і швидкого кінцевого результату, використовуються три методи (в залежності від стану алкозалежного в якому він був доставлений на реабілітацію):

 • за допомогою ліків – пацієнту вводяться спеціальні препарати, що мають абсорбуючі, протинудотні, знеболювальні, седативні та снодійні властивості;
 • крапельний – він дозволяє повністю очистити організм від токсинів і відновити більш-менш адекватну роботу внутрішніх органів та систем. Одна процедура триває до 2,5 годин, а розчинами виступають суміші вітамінів і препарати, що перешкоджають зневодненню і стимулюють детоксикацію;
 • комбінований – складається з двох вищеперелічених методик.

Але, найчастіше використовується комбіноване виведення, ціна якого, в принципі, доступна кожному.

Термін перебування в медзакладі визначається індивідуально, оскільки залежність від алкоголю у кожного має свої особливості. Є реабілітанти, яким вистачає 7-10 днів, а є і такі, котрим потрібен нагляд на протязі 14-21 дня.

Переваги виведення з запою в центрі «Вибір»

По-перше, пацієнт цілодобово знаходиться під наглядом спеціалістів, які можуть об’єктивно оцінити його становище і стаж зловживання, призначити лікування і попередити ускладнення, ризик появи яких у алкозалежних досить високий.

По-друге, повна ізоляція від свого кола знайомих дозволяє залежному сконцентруватися на одужанні, а спокуса випити мінімізується, оскільки він просто не зможе ніде дістати спиртне. Також його не відволікають візити та розмови з «приятелями по чарці», які діють в якості тригера щоб розпочати зловживання.

І, нарешті, тут створені максимально сприятливі умови для виведення із запою, а психологічна допомога зі сторони психотерапевтів може спонукати хвору на алкоголізм людину пройти повний курс лікування та реабілітації від своєї залежності.
Також, у нас є інші послуги – лікуванням алкоголізму та лікування наркоманії. Щоб отримати більше інформації Вам потрібно позвонити або залишити заявку на сайті!

Питання, які часто запитуються

 • Для яких пацієнтів виведення з запою повинен здійснюватися в стаціонарі?

  Дана процедура рекомендується лікарями-наркологами в наступних випадках:

  • пацієнт перебуває в істинному, а не хибному запої;
  • цей стан триває більше 5 днів; менше 3-х місяців тому чоловік вже перебував в запої;
  • у запойного діагностовано складні ендокринні порушення, захворювання нирок і печінки (особливо гепатит С), серцевого м’яза і легенів;
  • заспіваю супроводжує якесь психосоматичне захворювання;
  • у пацієнта є в наявності виснаження або надмірна вага;
  • запій ускладнюється психічними порушеннями;
  • за цей період його фізичний і психологічний стан різко змінилося в негативну сторону.
 • Які способи виведення з запою застосовуються в стаціонарі?

  У стаціонарних умовах для досягнення кінцевого результату можуть застосовуватися три методи:

  • лікарський – здійснюється за допомогою спеціальних препаратів, що мають абсорбуючі, протиблювотними, знеболюючими, нейропротекторними, седативними і снодійними властивостями;
  • крапельний – він дозволяє повністю очистити організм від спиртовмісних речовин і токсинів і привести пацієнта в більш-менш адекватний стан. Тривалість процедури становить близько 2-2,5 годин, а використовувані розчини являють собою суміш вітамінних комплексів і препаратів, що перешкоджають зневоднення і стимулюючих ефективну детоксикацію;
  • комбінований – він включає в себе обидва перерахованих вище способу.

  Оскільки в стаціонарних умовах центру виводять із запою людей з алкогольною залежністю, то практично завжди застосовується комбінований спосіб, що дозволяє максимально швидко і ефективно привести пацієнта в норму.

 • Чи є переваги у виведення з запою в умовах стаціонару?

  Незважаючи на те, що велика частина запійних воліє приходить до тями в домашніх умовах, стаціонарне лікування має ряд незаперечних переваг, які слід обов’язково врахувати.

  По-перше, це дійсно анонімна процедура – мобільні співробітники забирають пацієнта з дому і відвозять в реабілітаційний центр, де йому надається медична допомога. Це означає, що сусіди не будуть бачити, як в квартиру щодня приходять медпрацівники, щоб оцінити стан алкозалежної або поставити йому крапельницю.

  По-друге, реабілітанти повністю ізольовані від зовнішнього світу, тому у них немає можливості дістати алкоголь, до того ж їм не надзвонюють «друзі» по чарці, що пропонують «поправити здоров’я», що психологічно полегшує детоксикацію.

  По-третє, 24 години на добу пацієнт знаходиться під наглядом кваліфікованого, професійно навченого персоналу, здатного в будь-яку секунду надати першу медичну допомогу, а також лікаря-нарколога, який точно оцінить стан свого підопічного і призначить той комплекс препаратів, який не викличе побічних ефектів

  І, нарешті, тут створені максимально комфортні і сприяють швидкому одужанню умови, а пацієнтам додатково виявляється настільки важлива в такому стані психологічна підтримка. Багатьох це стимулює на подальше лікування і реабілітацію від алкоголізму.

 • Як здійснюється виведення з запою в реабілітаційному центрі?

  Робота над проблемою починається з виїзду бригади фахівців на будинок до пацієнта, де вони проводять його огляд, вивчають медичну карту і розмовляють з ним і його близькими людьми, щоб скласти попередню думку про ступінь складності майбутньої роботи.

  При приїзді в  наркологічний центр, пацієнта знову оглядає лікар і призначає програму виведення з запою, після чого його визначають в т.зв. «Карантин», де реабілітант і знаходиться під час проведення всіх медичних процедур. Додатково з залежним людиною працює психотерапевт, завданням якого є зміна свідомості алкоголіка і мотивація його на повне одужання.

  Тривалість перебування в стаціонарі визначається індивідуально, на підставі динаміки одужання, тому є реабілітанти, які приходять в норму за 3-5 днів, а існують алкозалежні, яких доводиться виводити з запою по 14-20 днів, щоб остаточно очистити і відновити більш-менш нормальну роботу організму.

МИ ЗНАЄМО ЯК ВАМ ДОПОМОГТИ

Телефонуйте або залишайте заявку вже зараз

Чому варто з нами працювати:

В Наркологічному центрі «Вибір» використовується Американська програма “12 кроків”, яка визнана найефективнішою програмою лікування хімічної і не хімічної залежностей. Основне завдання програми – профілактика рецидивуючої поведінки, а також формування нового тверезого способу життя. У нашому центрі працюють кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід допомоги залежним.

 • Кваліфіковані фахівці
 • Легітимність
 • Конфіденційність
 • Багаторічний досвід лікування залежних

Наркологічні центри в регіонах

(4 голосов, средняя оценка: 4,75 из 5)

STILL NOT SURE WHAT TO DO?

We are glad that you preferred to contact us. Please fill our short form and one of our friendly team members will contact you back.

X