Реабілітація наркозалежних у наркологічному центрі

Реабілітація наркозалежнихНаркоманія відноситься до списку невиліковних смертельних захворювань, що викликають розлад біологічної, психічної, духовно-моральної та соціальної сфер. Вона складно піддається лікуванню, але існують способи, здатні повернути людей до нормального життя.

Реабілітаційний центр та його функції

Вирішити цю проблему самостійно, вдається лише 1% залежних, інші потребують допомоги кваліфікованих спеціалістів. Наш наркологічний центр надає подібні послуги, гарантуючи пацієнтам повне хімічне очищення організму і відновлення психофізичного стану.

В практиці терапії залежностей, період перебування в ребцентрі важко переоцінити – його головна функція полягає в тому, щоб:

 • тимчасово ізолювати наркомана від звичного кола спілкування, дилерів, т.з. друзів і навіть сім’ї;
 • дати час прийти в себе і відновитися;
 • переосмислити свою систему моральних цінностей.

Такий підхід дає реабілітанту змогу максимально сконцентруватися на одужанні, не відволікаючись на побут, роботу, вияснення відносин з оточуючими.

Етапи реабілітаційного курсу

Лікування і реабілітація наркозалежних відбувається в декілька етапів і включає в себе:

 • зняття абстинентного синдрому (ломки), тривалість якого залежить від виду наркотичних речовин, стажу зловживання, дозування, стану хворого, наявності патологій;
 • відновлення фізіологічних процесів;
 • мінімізацію психологічного потягу до психоактивних речовин;
 • поступове повернення в суспільство.

Для досягнення цих завдань застосовуються ефективні психотерапевтичні методики, включаючи групові заняття, бесіди з фахівцями, написання рефератів, проведення щоденного самоаналізу, читання духовної та програмної літератури, молитви і медитації. В результаті, пацієнти змінюють своє відношення до своєї хвороби, усвідомлюють, що наркотики не зможуть вирішити їх проблем і починають вчитися жити без них. Вони реамують пам’ять, розвивають мовлення, навчаються грамотно висловлювати думки, тобто стають цілком готовими до виходу в соціум.

Наш реабілітаційний центр працює по програмі «12 кроків». В Україні лише недавно стали практикувати її, хоча вона вже врятувала мільйони наркоманів у світі.

Конкурентні переваги НЦ «Вибір»

Реабілітаційний центр «Вибір» є лідером серед найкращих наркологій країни. Основними «плюсами» курсу реабілітації є:

 1. індивідуальний підхід до залежного, що дозволяє розробити терапевтичну програму з урахуванням особливостей його вживання;
 2. команда професійних наркологів, психотерапевтів, психологів та консультантів;
 3. центр реабілітації наркозалежних призначений для чоловіків і для жінок, що допомагає представникам обох статей легше адаптуватися в соціумі;
 4. високий процент одужань, що зумовлений використанням ефективних методів лікування;
 5. психологічна підтримка созалежних;
 6. доступні ціни;
 7. анонімність;
 8. комфортне проживання;
 9. можливість доставки майбутнього реабілітанта з любого пункту країни.Якщо Ви потребуєте допомоги чи консультації  – зателефонуйте нам вже зараз або залиште заявку!

Питання, які часто запитуються

 • Для чого наркозалежним людям потрібна реабілітація?

  Наркозалежність являє собою складне психосоматичне захворювання, яке носить хронічний і рецидивуючий характер. Воно швидко прогресує, поступово ускладнюється такими захворюваннями, як ВІЛ, гепатит С, туберкульоз і, веде до смерті.

  Не має безпечних наркотиків – кожний їх різновид викликає сильну залежність, повільно вбиває людину, позбавляє його фізичного і психічного здоров’я, емоційної рівноваги, здатності адекватно сприймати світ. Тому недостатньо позбавити наркозалежної людини від фізичної тяги до психоактивних речовин, необхідно працювати з його свідомістю, пробуджуючи бажання жити активним тверезим життям.

  Розуміння, що від життя можна отримувати задоволення без наркотиків не приходить за один день – це складний і болісний процес, під час якого наркозалежним людям потрібно кардинально змінити себе, свої судження і морально-етичні установки, а це вимагає повної концентрації на своє одужання і надання максимальних зусиль для досягнення поставлених цілей.

  Саме для цього і розроблена реабілітаційна програма, під час якої відновлюється фізичне, а найголовніше, психологічний стан пацієнтів. Вони отримують знання про свою хворобу, про те, як впоратися з нею, про те, що саме привело їх до вживання. Ця інформація стає своєрідним «інструментом», застосування якого в повсякденному житті в суспільстві дозволяє залежним людям залишатися тверезими навіть в самих критичних стресових ситуаціях.

 • Які складові входять в реабілітаційну програму?

  Курс реабілітації розрахований на 6 місяців, з яких приблизно 15-30 днів йде на зняття наркотичної ломки. Коли людина вже не відчуває фізичного дискомфорту він починає відвідувати групову терапію і психолога, бере участь в написанні письмових робіт, займається щоденним самоаналізом.

  Ці заняття необхідні для того, щоб збалансувати психологічний стан реабілітанта, допомогти йому розібратися зі своїми внутрішніми конфліктами, побороти страхи і комплекси, зробити його стійким до негативних ситуацій. Крім чисто лікувальною мети, такі заняття допомагають наркоманам розумово розвиватися і тренувати пам’ять, адже навчання багатьох обірвалося ще в підлітковий період.

  Частиною реабілітаційної програми є духовно-моральне виховання наркозалежних пацієнтів, що включає в себе читання спеціалізованої літератури та обговорення прочитаного матеріалу. Програма «12 кроків», яка стала основою реабілітаційного курсу, не є релігійною, тому хлопці можуть мати свої уявлення про духовне життя, але, тим не менш, всі, хто працює по программі « 12 кроків», помітно змінюються з моральної точки зору в кращу сторону . Для них вже неприйнятні ті вчинки, які вони робили у вживанні, вони починають цінувати дружбу і свою сім’ю, прагнуть жити за загальноприйнятими нормами, тому стають повноцінними членами суспільства.

  В обязательную программу ребцентра входят спортивные мероприятия, помогающие восстановить и поддерживать нормальную физическую форму, прогулки, просмотр тематических передач и фильмов, творческие вечера. Это не только «разбавляет» быт, но и помогает ребятам не чувствовать себя «оторванными» от жизни.

 • Що таке ресоціалізація?

  Ресоціалізація – це друга частина реабілітаційної програми, що представляє собою поступову адаптацію до соціуму. Вона також триває 6 місяців і починається відразу після закінчення першого півріччя перебування наркозалежного в центрі.

  У цей період колишній реабілітант стає волонтером – тобто піднімається на більш високий рівень довіри і надає всебічну допомогу консультантам центру, а також отримує можливість самостійно виходити за межі реабілітаційного центру. Іншими словами, він поступово адаптується до умов звичайного життя, тому закінчення реабілітації та з таким трудом отримана абсолютна свобода вибору і дій не стає для нього стресовою ситуацією.

 • Як працює реабілітаційна програма «12 кроків»?

  Прогресивні реабілітаційні центри засновують свою діяльність на всесвітньо відомій і найбільш ефективній програмі для наркозалежних людей під назвою «12 кроків». Вона була створена в далекому 1953 році наркозалежними людьми, які стали на шлях одужання, змогли залишатися чистими протягом десятків років і поділилися своїм досвідом з іншими наркоманами.

  Програму можна назвати духовною, морально-етичною, моральною, але не релігійною, хоча в ній є поняття «Вища сила». При цьому, кожному дається свобода вибору, в тому числі і вибору цієї самої «сили», тому віросповідання не стає перешкодою для роботи над собою за даною методикою.

  Перший крок програми полягає в тому, щоб визнати свою залежність, як хворобу, своє безсилля перед нею, втрату контролю над своїм життям. Якщо людина це приймає, він може йти далі – працювати над своїми недоліками для того, щоб стати краще, впевненіше в собі, позбутися від комплексів і страхів, а найголовніше, знайти внутрішню гармонію, душевний спокій і новий сенс у житті.

  Головна перевага даної програми полягає в її простоті, тому слідувати її принципам може кожен, хто дійсно хоче одужати, крім цього, вона пробуджує в наркоманів бажання нормально жити, прийняте ними в якості особистого рішення, а не через страх перед Богом або заради дітей . Це і дозволяє наркозалежним людям залишатися тверезими протягом багатьох років, присвячуючи себе не тільки сім’ї, роботі, захопленням, а й допомагаючи тим, хто ще перебуває в ілюзорному наркотичному світі.

МИ ЗНАЄМО ЯК ВАМ ДОПОМОГТИ

Телефонуйте або залишайте заявку вже зараз

Чому варто з нами працювати:

В Наркологічному центрі «Вибір» використовується Американська програма “12 кроків”, яка визнана найефективнішою програмою лікування хімічної і не хімічної залежностей. Основне завдання програми – профілактика рецидивуючої поведінки, а також формування нового тверезого способу життя. У нашому центрі працюють кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід допомоги залежним.

 • Кваліфіковані фахівці
 • Легітимність
 • Конфіденційність
 • Багаторічний досвід лікування залежних

Наркологічні центри в регіонах

(4 голосов, средняя оценка: 4,75 из 5)STILL NOT SURE WHAT TO DO?

We are glad that you preferred to contact us. Please fill our short form and one of our friendly team members will contact you back.


X