Кодування від алкоголізмуКоли немає можливості розпочати повноцінне лікування від пияцтва, зарадить кодування.

Суть процедури кодування

Кодування від алкоголізму у Києві дозволяє викликати у залежної людини фізичне чи психологічне несприйняття спиртних напоїв. Тобто, після цього, зловживаючи горілкою чи вином, алкозалежний вже не відчуває звичного задоволення, тільки наслідки похмілля, або йому стане дуже зле (з’явиться нудота, головний біль, тахікардія, різке підвищення тиску, провали в пам’яті тощо).

Основні методики

Існує три методи кодування від алкоголю:

 • ліками – пацієнту призначають препарат, фізіологічно чи психологічно несумісний з алкоголем. Ліки мають різну часову тривалість і концентрацію, тому вкрай важливо точно розрахувати на який термін потрібно зробити процедуру та її дозування. Недоліком такого лікування є велика кількість протипоказань, тому його можна застосовувати не всім алкоголікам;
 • гіпноз – хворого вводять в гіпнотичний транс, під час якого спеціаліст навіює йому думки про тверезе життя. В результаті, залежного від зловживання утримує переляк, адже він впевнений, що навіть крапля горілки може його покалічити чи вбити. Цей спосіб достатньо ефективний, але він діє тільки на тих, хто піддається зовнішньому впливу;
 • психотерапевтична допомога В.Довженка – п’яниця змінює своє ставлення до життя, яке призвело до зловживання, але, знов таки, це діє на осіб, які внутрішньо готові до змін.

Дуже часто наші співвітчизники шукають альтернативу офіційній медицині – народні рецепти, заговори, молитви тощо. Це не має сенсу, бо алкоголізм – це захворювання, яке потребує професійного лікарського втручання, а все інше –витрачені кошти.

Препарати, що використовуються в роботі

Кодування від алкоголізму у Львові, Житомирі, Черкасах, Києві та інших великих містах України відбувається за допомогою наступних ліків:

 • дисульфірам – синтетичний розчин, що блокує утворення ферментів, розщеплюючих спиртові молекули. Якщо після «підшивки» випити, можна померти чи потрапити до лікарні, оскільки людині стає зле;
 • налтрексон – це синтетична речовина, що блокує рецептори, при стимуляції яких виникає відчуття ейфорії. Тобто, випиваючи, алкозалежний ніколи не дійде до психологічного комфорту, але при цьому у нього діагностують порушення координації рухів та мови, її буде нудити і болітиме голова;

Переваги процедури

Кодування від алкоголю, ціна якого знаходиться в досить розумних межах, не є гарантією того, що алкоголік більш ніколи не доторкнеться до пляшки. Хоча, це дасть змогу зупинити на деякий час перебіг хвороби і, можливо, призведе до прийняття рішення зав’язати з «зеленим змієм» назавжди. Крім того, у такого рішення проблеми є певні «плюси» – абсолютна анонімність, можливість проведення в домашніх умовах, а займає вона всього 2-3 години, тоді як реабілітація триває декілька місяців. Це доволі результативний спосіб, особливо, якщо мова йде про кодування за допомогою медичних препаратів, де термін «сухого» періоду визначає сам залежний, що дає йому відчуття «контролю над ситуацією».

Звичайно, будь-яка обрана методика стане ефективною у випадку, якщо з алкозалежним буде працювати кваліфікований гіпнотерапевт чи нарколог.

Питання, які часто запитуються

 • В чому полягає суть кодування від алкоголю?

  Кодування від алкогольної залежності – це процедура, суть якої полягає в тому, щоб виробити в людині огиду до напоїв, що містять алкоголь на рівні фізіології або психіки (в залежності від використаного методу). Тобто, в результаті такого втручання закодований  від алколю при вживанні спиртних напоїв вже не відчуває звичну ейфорію, а конкретне нездужання – нудоту, блювоту, головний біль, панічний страх і т.д.

  Але зверніть увагу – кодування від алкоголізму це тільки перший крок на шляху до тверезого життя, оскільки якщо людині в закодованому стані не надавати максимальну моральну підтримку, він може зірватися і знову почне пити, не дивлячись на негативну реакцію з боку організму, або ж відправиться до наркологів для того, щоб його розкодували.

 • Який з методів кодування найбільш ефективний?

  На сьогоднішній день існують кілька методів кодування:

  • медикаментозне кодування – мається на увазі введення пацієнту певного препарату, який викликає в організмі фізичну непереносимість алкоголю або позбавляє спиртні напої привабливості з психологічної точки зору. Препарати можуть мати різну тривалість впливу в залежності від свого виду і концентрації, тому вкрай важливо точно визначити, на який термін здійснюється кодування. На сьогоднішній день медикаментозний метод вважається найбільш прогресивним і ефективним способом кодування від алкоголізму, але, на жаль, він підходить не всім алкозалежним, протипоказанням до нього є деякі захворювання, запальні процеси і хронічні патології;
  • гіпнотичний вплив – кодування алкозалежного  здійснюється в стані гіпнотичного трансу лікарем, який дає йому «установку» на тверезе життя. Як правило, рушійною силою, яка не дозволяє вживати алкоголь, є страх перед смертю, нав’язуваний пацієнту, тому ефективність кодування не надто висока. Другий «мінус» полягає в тому, що така процедура впливає тільки на людей, які піддаються навіюванню ззовні;
  • психотерапевтичний метод В. Довженко – безпечний спосіб кодування, заснований на зміні переконань і принципів алкозалежного і не вимагає використання медикаментозних препаратів. Його недоліком є ​​те, що він впливає тільки на алкоголіків, які внутрішньо готові до змін.
 • Які препарати використовуються при кодуванні від алкоголізму?

  При медикаментозних способах кодування від алкоголізму (ампульний і ін’єкційний метод) на сьогоднішній день використовують:

  • дисульфірам – це синтетичний препарат, який блокує вироблення ферментів, які розщеплюють спирт. Якщо після процедури кодування цим засобом почати вживати алкоголь, він викличе сильне отруєння організму;
  • налтрексон – це синтетична речовина, що блокує ті рецептори мозку, стимуляція яких викликає задоволення і ейфорію від вживання алкоголю. Якщо закодована людина почне випивати, він вже не буде відчувати того «позитивного» ефекту, який, зазвичай, дає алкоголь, але при цьому, випробує всі негативні побічні явища – сплутаність мови, порушення координації рухів, нудоту і похмілля
 • Які переваги має процедура кодування?

  Кодування від алкогольної залежності не є 100% гарантією того, що людина назавжди «зав’яже» з цією згубною звичкою. «Сухі» цифри статистики підтверджують, що найбільш високий показник одужання несе в собі Лікування алкоголізму з подальшою реабілітацією залежного. Але, тим не менш, кодування з кожним роком стає все більш затребуваною процедурою, оскільки має ряд переваг перед психотерапевтичної програмою. це:

  • абсолютна анонімність – відомості про пацієнта не проходять ні по яким списками і базам даних;
  • можливість проведення процедури в домашніх умовах;
  • мінімальні витрати часу – кодування здійснюється за 2-3 години, тоді, як лікування та подальша реабілітація займає кілька місяців, тому-що не всі залежні можуть дозволити собі «випасти» з бізнесу або сім’ї на такий період;
  • результативність (особливо, якщо мова йде про медикаментозне кодуванні);
  • можливість самостійно вибирати термін дії кодування;
  • можливість провести розкодування алкозалежної при виникненні форс-мажорних обставин

  Звичайно, всі ці «плюси» притаманні тільки кодування, зробленому кваліфікованими фахівцями із застосуванням якісних сертифікованих препаратів, тому якщо ви зважилися на цей крок, пам’ятайте, що довіряти цю процедуру потрібно тільки професіоналам. Від того, наскільки правильно і докладно ви підійдете до вибору наркологічного центру, залежить кінцевий результат процедури, а значить, і ваше життя, тому не ризикуйте собою і своїм здоров’ям, звертайтеся до тих, хто готовий нести відповідальність за свою роботу.

МИ ЗНАЄМО ЯК ВАМ ДОПОМОГТИ

Телефонуйте або залишайте заявку вже зараз

Чому варто з нами працювати:

В Наркологічному центрі «Вибір» використовується Американська програма “12 кроків”, яка визнана найефективнішою програмою лікування хімічної і не хімічної залежностей. Основне завдання програми – профілактика рецидивуючої поведінки, а також формування нового тверезого способу життя. У нашому центрі працюють кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід допомоги залежним.

 • Кваліфіковані фахівці
 • Легітимність
 • Конфіденційність
 • Багаторічний досвід лікування залежних

Наркологічні центри в регіонах

(4 голосов, средняя оценка: 4,75 из 5)

STILL NOT SURE WHAT TO DO?

We are glad that you preferred to contact us. Please fill our short form and one of our friendly team members will contact you back.

X