Вплив ЛСД на організм

Вчені з’ясували, що ЛСД не викликає фізичної залежності і сильних змін в організмі. Такий факт масово ввів людей в оману, через що багато хто вважає, що при вживанні ЛСД звертатися в наркологічний центр не потрібно.

Незважаючи на те, що це психотропна речовина при вживанні дози в 20-100 мкг не викликає сильних соматичних порушень, вона призводить до непоправних змін в психічному стані наркомана.

Після прийому препарат працює в 4 фази.

1 Фаза – перші 5-10 хвилин після вживання

У цей період у людини проявляються: нудота, запаморочення, слабкість, розширення зіниць і ряд інших соматичних ефектів. Практично миттєвий вплив на організм може викликати агресію, істеричний сміх або плач.

У деяких випадках цей етап проходить безслідно, а наркоман не відчуває вплив препарату, поки не наступає інша стадія.

2 Фаза – 15-20 хвилин після прийому таблетки

Після завершення соматичних порушень, «накриває» ейфорія і неконтрольований потік думок. Людині здається, що він може все, він відсторонюється від цього світу.

Даний етап вже небезпечний для здоров’я. Швидкі розумові процеси можуть призвести до агресії або довести до суїциду. В іншому період характеризується надмірною рухливістю або повної її відсутністю (дивиться без руху в одну точку).

3 Фаза – наступні 2-3 години з моменту вживання препарату

Той самий період, коли мозок показує «мультики». Кольори стають яскравішими, звуки голосніше, а відчуття переходять на позамежний рівень. Наркоман починає бачити галюцинації різного роду. Багато хто відчуває в цей момент «небувале щастя» і стає «ближче до Бога».

4 Фаза – триває останні 6-12 годин

У ці кілька годин мозок поступово приходить до тями, починаючи знову орієнтуватися в просторі. Відновлюється координація і нормалізується мислення, але утворюється депресивний і нервовий стан.

В цілому, прийом ЛСП виглядає досить нешкідливим. Але якщо розібратися в процесах, що відбуваються, то картина набуває іншого забарвлення.

Наслідки вживання ЛСД

У момент дії препарату в організмі активно виробляються гормони щастя: дофамін, ендорфін, окситоцин. Як тільки ефект ЛСД припиняється, людині починає не вистачати «щастя» і він відправляється за новою дозою.

У цей момент розвивається психічна залежність. Справитися самостійно з подібного роду проблемою можуть тільки 5% хворих, іншим потрібно лікування наркозалежності в спеціальних установах.

Крім депресії також можуть розвиватися і інші психічні відхилення. Наслідки в кожному випадку різні, аж до смерті від передозування.

Допомога при передозуванні

У спробі домогтися більшого «кайфу» деякі доводять себе до передозування ЛСД. Проявляється це у вигляді:

 • судом;
 • піни з рота;
 • непритомності;
 • блювоти;
 • паніки;
 • задухи.

Наслідком може стати летальний результат, тому варто вчасно надати першу допомогу. Слід виконати наступні дії:

 1. Викликати швидку допомогу.
  Поки будете чекати лікаря, проведіть ряд заходів.
 2. Промити шлунок хворого відразу після прийому таблеток. Якщо пройшло більше 15 хвилин препарат скоріше за все розсмоктався, і цей захід може не допомогти.
 3. Дати випити абсорбент, для очищення шлунку від токсинів. Найпопулярнішим засобом цього типу є активоване вугілля.
 4. Якщо хворий знаходиться в несвідомому стані необхідно перевернути його на бік. Такий захід не дасть йому захлинутися в разі блювоти.
 5. Промацати пульс і встановити частоту дихання. Якщо ознаки життя відсутні, слід зробити непрямий масаж серця і штучне дихання.

Таким чином можна врятувати життя наркоману. Але не можна гарантувати, що подібного не повториться знову.

ЛСД – це сильний галюциноген, який повністю змінює психіку. Якщо своєчасно не зайнятися лікуванням наркозалежності, потім може бути пізно.

Звертайтеся в НЦ «Вибір», і ми повернемо хворого в світ без наркотиків.