Лікування наркоманіїНаркоманія – це важка хвороба, що призводить до смерті, але на цьому шляху встигає забрати психічне і фізичне здоров’я людини, зруйнувати її психіку, сімейне, фінансове і соціальне життя. Реабілітація наркозалежних є складним, багатоетапним процесом, який повинен відбуватися лише під наглядом спеціалістів, щоб звести до мінімуму ризик ремісії.

Опійна наркоманія

Спеціалісти Києва, Житомира, Львова, Черкас використовують різні методи реабілітації для залежних, які вживали «важкі» (метадон, героїн, дезоморфін) та «швидкі» наркотики (амфетамін, кокаїн, солі, маріхуану, спайси).

Так, наркомани, які вживали опіатні наркотики переживають дуже важку фізичну ломку, зняття якої триває від 14 до 21 днів. Саме тому, на цей період їх вводять в майже безпритомний стан, щоб максимально зменшити біль та інші дискомфортні відчуття.

Ускладненням цієї адикції є той факт, що практично всі залежні мають достатньо довгий термін зловживання, знаходяться в межах 25-40-річного віку, а половина з них має судимість і цілий «букет» захворювань (ВІЛ, туберкульоз, гепатити). Звичайно, що змінювати систему своїх моральних цінностей і навичок їм надзвичайно важко, тому для роботи з ними НЦ «Вибір» залучає найбільш досвідчених і кваліфікованих спеціалістів.

Програма лікування опійної наркоманії для чоловіків і для жінок не має суттєвих розбігів, але ми звертаємо увагу на стать при призначенні індивідуального курсу, адже є проблеми, які можуть зрозуміти тільки представники однієї статі. А їх знаходження в одному закладі допомагає легше звикнути до соціуму і тих ролей, які треба виконувати в ньому.

«Швидкі» наркотики

Цю наркоманію називають «підлітковою», адже більшість залежних вперше познайомилась з токсичними речовинами в ранньому віці, адже вони стимулюють центри задоволення у мозку, підвищують сексуальне бажання, піднімають настрій, дозволяють не спати по декілька діб. До речі, вони не зурочують тіло, вживаючись через легені шляхом вдихання диму і продуктів його розпаду або крізь слизові оболонки.

Але, такі ПАР дуже агресивно діють на психіку, тому після їх вживання наркоман деградує – втрачає пам’ять, елементарні набуті вміння, нерідко бачить галюцинації. Поступово клітини мозку уражаються настільки, що наступають незворотні зміни і людина перетворюється на «овоч», за яким потрібен цілодобовий нагляд. Хоча, мало хто доживає до цього становища – переважна більшість закінчує свій шлях самогубством чи стає жертвою нещасного випадку.
Лікування наркоманії від таких наркотиків базується, в основному, на психологічній реабілітації, оскільки фізична залежність проявляється в не значній мірі. Пацієнту можуть призначатися снодійні та седативні препарати, які звільняють психіку від нав’язливих думок о суїциді та виводять із стану афекту, в якому залежний стає повністю неадекватним.

НЦ «Вибір»: як ми працюємо?

Лікування наркотичної залежності в ребцентрі засновано на програмі «12 кроків», яка вже довела свою ефективність. Завдяки їй, залежні свідомо роблять ставку на користь нормального життя, змінюють свій характер, поведінку і звички. Вони орієнтуються на загальноприйняті моральні цінності, виправляють зроблені помилки і намагаються жити в гармонії зі своїм внутрішнім «Я».

Реабілітація включає в себе:

 • індивідуальні консультації з психотерапевтами і психологами;
 • групові заняття;
 • читання та перегляд програмних і духовних матеріалів;
 • написання робіт на завданні теми.

Такий підхід дозволяє забезпечити максимально результативне лікування наркоманії, яке є анонімним, оскільки інформація про пацієнтів не фіксується ні в яких обліках. Ціна лікування залежить від терміну перебування в стаціонарі, а також від терапевтичного курсу, призначеного лікарем. Досвід і відсоток одужань свідчить, що наш центр допомагає навіть в надзвичайно складних випадках, і ви можете цілодобово звертатися до наших спеціалістів за професійною консультацією.

Питання, які часто запитуються

 • Наркоманія - це захворювання або згубна звичка?

  Більшість наших співвітчизників вважають, що наркотична залежність не є складним психосоматичним захворюванням, що вимагає медикаментозного і тривалого психотерапевтичного лікування, а є просто ганебною звичкою, з якою не складе труднощів впоратися силами сім’ї. Таке помилкове сприйняття проблеми призводить до гнітючих наслідків – з кожним роком в країні стає все більше наркозалежних людей, а вікова планка середньостатистичного наркомана опускається все нижче і нижче.

  У свою чергу, Всесвітня організація охорони здоров’я вже давно класифікує наркоманію як смертельне, хронічне, прогресуюче і рецидивуюче захворювання, що проявляється у вигляді неконтрольованого бажання постійно або періодично вживати наркотики для досягнення ейфорії або щоб уникнути дискомфорту. У контексті сказаного стає зрозуміло, що наркоман – це не ізгой, не злочинець, не моральний виродка, а хвора людина, яка не просто живе, щоб вживати наркотики, а вживає їх, щоб жити. Він знаходиться у владі дуже небезпечного захворювання і потребує грамотного лікування і подальшої реабілітації.

 • Чи потрібно лікування наркозалежним ін'єкційним шляхом, що не вживає наркотики?

  Умовно, наркотичні речовини можна розділити на дві категорії – ті, що вживаються ін’єкційним введенням (це такі “важкі” наркотики, як метадон, героїн або ширка, а також “гвинт”) і ті, які не вимагають внутрішньовенних уколів.

  Вони можуть вводитися в організм:

  • оральний (порошки, пігулки, марки, наприклад, екстазі, трамадол, ЛСД);
  • через слизові оболонки носової і ротової порожнини (кокаїн, амфетамін);
  • шляхом вдихання диму і продуктів згорання через легені (марихуана, солі, спайси).

  Багато наркозалежних і члени їх сімей перебувають в помилці, що лікування потрібно тоько тим людям, які вживають ін’єкційні наркотики, що викликають сильне фізичне звикання. Але правда набагато важча – комплексної терапії потребує кожен наркозалежний, незалежно від того коловся він героїном або палив марихуану, оскільки будь-який наркотик є токсичною речовиною, що викликає різні дегенеративні зміни в психосоматичному стані і розвиває поступове звикання.

  До речі, наркологи упевнені, що фізична залежність лікується набагато легше і швидше, ніж психологічна, оскільки вона формується вже після першого вживання, зберігається в ейфоричній пам’яті на все життя і примушує залежних людей знову повертатися до старого способу життя навіть після багатьох років тверезості. А сильнішу психологічну залежність викликають якраз “швидкі” наркотики, що не вимагають ін’єкційного вживання.

 • Як здійснюється лікування наркозалежності?

  Лікування людей, що страждають від психоактивних речовин, має бути комплексним, включаючим такі складові:

  • зняття наркотичної ломки (тривалість цього етапу визначається індивідуально для кожного абстинента і залежить від цілого ряду чинників);
  • тотальне очищення організму від наркотиків і продуктів їх розпаду, а також від лікарських препаратів, які приймала людина під час абстиненції, – знеболюють, антидепресантів, снодійних; відновлення нормальної життєдіяльності і функціонування організму;
  • зниження, а в ідеалі – обнулення психологічної тяги до наркотиків за допомогою індивідуального і групового психотерапевтичного зайняття; реабілітацію, яка потрібна для того, щоб людина змогла жити тверезим життям за межами реабілітаційного центру.

  Не можна пропускати жоден з етапів лікування – кожен з них вносить свій внесок в процес одужання, тому тільки їх комплексна взаємодія дозволяє наркозалежним людям набути мужності відмовитися від минулого життя.

 • Можно излечиться от наркомании самостоятельно, не прибегая к помощи специализированных учреждений?

  Статистика “зривів” наркозалежних, які видужували самостійно, однозначно доводить, що 99% таких людей рано чи пізно повертаються до колишнього життя. Навіть за умови зняття фізичної залежності, психологічна тяга до наркотика залишається такою, що не пропрацювала, тому людина не може боротися зі своїм бажанням вживати і шукає будь-якої можливості, щоб виправдати повернення у світ ілюзій у власних очах і очах оточення. І тригером в такій ситуації може стати не лише стрес, але і радісна подія.

  Ось чому так важливо проходити терапію в стінах наркологічного центру, де:

  • існує сприятлива атмосфера одужання; створені комфортні побутові умови;
  • проводяться індивідуальні консультації з психологом;
  • озвучується досвід інших залежних, що передається на груповому психотерапевтичному зайнятті;
  • забезпечена повна ізоляція від колишнього кола спілкування.

  Це полегшує протікання абстинентного синдрому, а найголовніше, дозволяє поступово міняти свідомість наркоманів, які починають усвідомлювати, що наркотики не є рятівним кругом в складних ситуаціях і без них можна обійтися, отримуючи задоволення від реального життя, а не від ілюзії, створеної мозком.

  Сформувати такі умови вдома неможливо навіть дуже люблячій і заможній сім’ї, оскільки ні у найзалежнішого, ні у його близьких немає необхідної інформаційної бази знань про хворобу і практичного досвіду, без яких неможливо здолати тягу до наркотиків. Можливо, залежна людина протримається певний час без психоактивних препаратів, але при цьому його життя перетвориться на постійну боротьбу з самим собою і власною підсвідомістю. Такий стан провокує депресію, думки про суїцид або, навпаки, робить людину украй озлобленою і агресивною, що у результаті призводить до вживання.

  Ось чому так важливо правильно підходити до лікування і реабілітації залежної людини, а практика показує, що найбільш ефективним є курс терапії, який пропонують реабілітаційні центри, працюючі за програмою “12 кроків”, що зарекомендувала себе у всьому світі найбільш високим відсотком наркоманів, що видужали.

МИ ЗНАЄМО ЯК ВАМ ДОПОМОГТИ

Телефонуйте або залишайте заявку вже зараз

Чому варто з нами працювати:

В Наркологічному центрі «Вибір» використовується Американська програма “12 кроків”, яка визнана найефективнішою програмою лікування хімічної і не хімічної залежностей. Основне завдання програми – профілактика рецидивуючої поведінки, а також формування нового тверезого способу життя. У нашому центрі працюють кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід допомоги залежним.

 • Кваліфіковані фахівці
 • Легітимність
 • Конфіденційність
 • Багаторічний досвід лікування залежних

Наркологічні центри в регіонах

(3 голосов, средняя оценка: 4,67 из 5)

STILL NOT SURE WHAT TO DO?

We are glad that you preferred to contact us. Please fill our short form and one of our friendly team members will contact you back.

X