Лікування алкоголізмуАлкоголізм – хронічна і прогресуюча хвороба, яка вражає психіку і фізіологію людини, викликаючи їх поступову деградацію. Це дуже важка залежність чоловіків і жінок, тому лікування алкоголізму повинні здійснювати спеціалісти.

Коли вживання переходить у зловживання?

Головна проблема полягає в тому, що алкозалежні не усвідомлюють, коли їх звичка випивати переростає у хворобу, адже в нашому суспільстві існує думка, що вживання горілчаних напоїв не проблема, а спосіб проведення вільного часу.
Зрозуміти, що людина потребує допомоги, можна, звернувши увагу на її поведінку.
Для такої аддикції характерні наступні симптоми:

 • регулярне вживання горілчаних виробів;
 • напрацювання стійкості до спирту;
 • погане самопочуття під час тверезості;
 • відсутність нудоти після прийняття великої кількості алкоголю;
 • сильне похмілля;
 • порушення сну;
 • перепади настрою;
 • кардинальна зміна оточення (е в кращий бік)

Як допомогти алкозалежному?

Якщо у вас чи члена родини проявляються дані ознаки, це свідчить, що потрібно негайно розпочати добровільне чи примусове лікування від алкоголізму. Зверніть увагу, примусовий підхід ніяким чином не порушує права алкозалежної людини – це спосіб дати їй відпочити від дії алкоголю, переосмислити своє життя на «тверезу голову», а вже потім самостійно вирішувати, треба подальше лікування чи ні.

До речі, ті, хто зловживають не горілкою, а вином чи пивом теж відносяться до категорії залежних, оскільки результат їх дії забезпечує такий же вплив на здоров’я, як і більш «жорстких» напоїв.

Не треба відкладати рішення цієї проблеми «на завтра», адже чим швидше прийти на реабілітацію, тим кращих результатів можна досягти за короткий термін. Не забувайте, що зловживання не минає просто так – воно може призвести до виникнення не зворотньої деградаційних процесів.

Методи лікування алкоголізму

В клініках Києва, Львова, Житомира та Черкас програма реабілітації алкозалежних грунтується на програмі «12 кроків», що передбачає зміну свідомості пацієнтів. Вона пропагує повну відмову від минулого, поліпшення характеру і поведінки, свідоме обрання здорового способу життя. Незважаючи на простоту «Кроків» пройти їх дуже складно, адже це вимагає велетенської роботи над собою, в першу чергу, потрібно визнати залежність, а це важко зробити кожному алкоголіку. Але результат вартий прикладених зусиль, адже поступово нормалізуються всі сфери життєдіяльності – від біологічної і духовно-моральної до соціальної та психічної.

Ця програма є базовою, але крім неї в НЦ «Вибір» використовують і інші способи боротьби з адикцією. Це групові заняття, на яких пацієнти допомагають і коригують одне одного, написання рефератів, самоаналіз, дозволяючий об’єктивно оцінювати свої вчинки. В обов’язковому порядку всі реабілітанти відвідують індивідуальні консультації з психологом та психотерапевтом високої кваліфікації, що дозволяє їм розібратися в собі і зрозуміти причини, які підштовхують до зловживання.

В нашому НЦ практикується і лікування алкоголізму без відома реабілітанта, методи якого направлені на те, щоб мотивувати алкоголіка змінити своє відношення до хвороби. Це означає, що рішення про зняття абстинентного синдрому чи виводу із запою приймають члени родини, а коли до пацієнта повернеться здатність адекватно мислити, він вже самостійно вирішить, потрібна йому тверезість і те, що вона дає, чи ні.

Пропозиції НЦ «Вибір»

Ми пропонуємо назавжди позбутись захворювання і розпочати свою «нову історію» з нами. Ми маємо суттєві переваги серед інших клінік, адже працюємо з підлітковою і жіночою адикцією, а ціна лікування алкогольної залежності знаходиться в межах, які доступні кожній родині.
Ми не обіцяємо, а гарантуємо високу ефективність реабілітації, оскільки в нашу команду входять справжні фахівці своєї справи, що використовують найбільш прогресивні сучасні методики.

Питання, які часто запитуються

 • Чому та в кого виникає алкогольна залежність?

  Як би безпечно не ставилися ми до алкоголю, слід чітко усвідомлювати, що це не просто напій, а психоактивна речовина, яка робить сильний негативний вплив на психосоматичний стан будь-якої людини, порушує метаболічної процеси, сприяє деградації мозку і викликає поступове звикання.

  Багато хто вважає, що алкоголіками стають тільки слабкі люди, але це черговий міф. Будь-хто, хто регулярно випиває вже є залежним, неважливо, чи вживає він дешеву горілку, елітне вино або «необразливе» пиво. Але, за даними вчених, особливу групу ризику становлять люди, на яких впливають такі чинники:

  • генетичний – практично 99% населення України схильні до вживання в зв’язку зі своєю спадковою схильністю;
  • історичний – культурно-побутові традиції українського народу нерозривно пов’язані з вживанням алкоголю, досить згадати рясні застілля з приводу або звичку «виставляти могорич» за виконану роботу
  • соціальний – матеріальний рівень життя більшості наших співвітчизників залишає бажати кращого, тому багато компенсують свою нереалізованість у фінансовому та соціальному плані вживанням алкоголю;
  • психологічний – чим нижче рівень адаптації людини до реалій сучасного життя (здатність протистояти неприємностей і стресів, вирішувати проблеми і брати відповідальність за свої дії), тим більше у нього шансів стати алкоголіком.
 • Як проявляється абстинентний синдром у алкоголіків?

  Як правило, абстиненція у алкоголіків починає проявлятися вже через 7-11 годин з моменту останнього прийняття спиртних напоїв і з кожною годиною стає все болючіше і невиносною. До основних симптомів алкогольної абстиненції можна віднести:

  • сильну нудоту і блювоту, яка виникає навіть від прийому звичайної води;
  • озноб і потовиділення на тлі нормальної температури тіла;
  • слабкість, що викликає тремор рук і ніг, порушення координації рухів;
  • головний, м’язовий і кісткову біль, яку неможливо вгамувати за допомогою стандартних знеболюючих препаратів;
  • безсоння;
  • агресію, нервозність, смуток;
  • делірій, що виявляється у вигляді галюцинацій і повного «випадання» з реальності;
  • нестерпне бажання вжити алкоголь в будь-якій формі.
 • Як здійснюється лікування алкоголізму?

  Лікування алкоголізму є комплексом заходів, спрямованих на відновлення психічного, психологічного і фізичного стану залежної людини. Підхід до кожного пацієнта повинен бути індивідуальним, що враховує його психосоматичний стан, «дозування» і стаж вживання, але стандартна програма однакова для всіх і включає в себе кілька етапів:

  • зняття абстинентного синдрому і, при необхідності, делірію;
  • інтоксикацію організму (повне очищення від спирту і продуктів його розпаду);
  • поступове відновлення нормального функціонування органів і організму в цілому;
  • ослаблення психологічної залежності від алкоголю;
  • реабілітація, де алкозалежних адаптують до умов соціуму в новому для них стані тверезості.
 • Чому 90% алкоголіків після лікування знову повертаються до вживання?

  Така тенденція викликана тим, що алкоголь викликає не тільки фізичну, а й психологічну залежність, оскільки спиртне робить людину більш розкутим, прибирає комплекси, допомагає переживати біль і невдачі, дає можливість радіти життю і навіть спілкуватися з оточуючими. Люди, які звикли вживати, вже не уявляють собі, як можуть жити в тверезості і боротися з негативом, з самими собою, зі своїми побутовими, матеріальними та соціальними проблемами, а ейфорична пам’ять постійно нагадує про те, як після чарки-другої ставало легше.

  Саме тому алкозалежним людям просто необхідно призначати комплексне лікування, яке обов’язково включає в себе психологічну складову, наприклад, програму “12 кроків”. Вона десятиліттями практикується в реабілітаційних установах Європи та Америки для боротьби з алкоголізмом і дає максимально високий відсоток видужань, оскільки була розроблена не психологами і наркологами, а самими залежними, яким вдалося побороти свою проблему і які захотіли поділитися своїм досвідом з тими, хто ще страждає. Це дуже проста, доступна кожному, духовно-моральна, але не релігійна програма, що дає не тільки надію на нормальне життя, але і не обмежує свободу особистості залежної людини.

  Люди, які пройшли програму, прекрасно розуміють свою проблему і усвідомлюють, до чого призводить навіть одноразове вживання алкоголю. Це знання і дозволяє їм робити вибір на користь тверезого життя, а оскільки прийняте рішення є їхньою особистою усвідомленим кроком, зробленим без примусу і тиску, вони бачать позитивні зміни у своєму житті, цінують кожен день тверезості і не бажають повертатися до минулого.

МИ ЗНАЄМО ЯК ВАМ ДОПОМОГТИ

Телефонуйте або залишайте заявку вже зараз

Чому варто з нами працювати:

В Наркологічному центрі «Вибір» використовується Американська програма “12 кроків”, яка визнана найефективнішою програмою лікування хімічної і не хімічної залежностей. Основне завдання програми – профілактика рецидивуючої поведінки, а також формування нового тверезого способу життя. У нашому центрі працюють кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід допомоги залежним.

 • Кваліфіковані фахівці
 • Легітимність
 • Конфіденційність
 • Багаторічний досвід лікування залежних

Наркологічні центри в регіонах

(5 голосов, средняя оценка: 4,80 из 5)

STILL NOT SURE WHAT TO DO?

We are glad that you preferred to contact us. Please fill our short form and one of our friendly team members will contact you back.

X