Реабілітація після алкоголізму у наркологічному центрі

Реабілітація від алкоголізмуАлкоголізм – не проблема, а захворювання, яке, без спеціальної терапії, зруйнує організм і призведе до деградації людини як особистості.

Реабілітація алкоголізму як напрям діяльності НЦ «Вибір»

Алкогольна залежність потребує комплексного психологічного, терапевтичного і соціального лікування, що включає в себе:

  • зняття абстинентного синдрому, який виникає через 6-10 годин після останнього зловживання;
  • нормалізацію психофізичного стану;
  • реабілітацію, стабілізуючу позитивні зміни;
  • адаптацію до соціуму.

Найбільш складний процес, без сумніву, реабілітація від алкоголізму (особливо для жінок), адже його головною задачею є «перепрограмування» свідомості залежного, перебудова ходу думок, характеру, звичного способу життя. Якщо у пацієнта так і не виникне бажання припинити зловживання, то ніякі примусові заході не змусять його відмовитися від горілчаних напоїв. Досвідчені спеціалісти НЦ розуміють це і вважають своїм основним зобов’язанням пошук «больових точок», здатних мотивувати на одужання.

Реабілітація після алкоголізму і її основні напрямки

Робота з пацієнтом починається після вивода із запою і зняття абстиненції – його ознайомлюють з іншими реабілітантами, консультантами і волонтерами, запрошують на групи, призначають індивідуальні консультації з психологом. Поступово, реабілітант «вписується» в колектив, стає частиною одного цілого і починає працювати над собою.

Наш центр реабілітації алкоголізму в Києві і відділеннях в Черкасах і Житомирі, використовують в своїй діяльності різноманітні психотерапевтичні методики – практика доводить, що тільки такий підхід максимально швидко запускає механізм відновлення. Але, фундаментом, на якому базується реабілітація від алкоголізму, стала програма «12 кроків». Вона була розроблена ще на початку ХХст. в Америці, і на сьогодні врятувала мільйони алкоголіків в усьому світі, пропонуючи своїм послідовникам позбутися старих поглядів на світ, залишити в минулому комплекси і острахи, побороти недоліки і розпочати нове життя. «Кроки» формують духовний стрижень, морально очищують людину і дають можливість відчути цінність кожного дня, прожитого без алкоголю.

Обов’язковою умовою одужання є участь в групових заняттях, в ході яких пацієнти діляться своїм досвідом, підтримують і коригують один одного. Такий формат сприяє відкритому виразу почуттів, тренує пам’ять, розвиває мовлення, адже багато з цих навичок було втрачено в результаті довгих років вживання горілчаних напоїв.

Переваги НЦ «Вибір»

Центр реабілітації алкоголізму – один з найкращих в Україні і ми маємо значні переваги перед іншими клініками. До їх списку можна занести:

  • психотерапевтичний курс, метою якого є відновлення здоров’я і психіки алкоголіка, «пробудження» свідомості, кардинальні зміни поведінки і формування нових звичок, необхідних у тверезості;
  • штат із кваліфікованих співробітників в області поведінкових аддикцій і значним практичним досвідом;
  • індивідуальний підхід, враховуючий психосоматичний стан залежного, анамнез, стаж вживання і навіть стать – доведено, що лікування і реабілітація
  • алкоголізму для чоловіків відрізняється від тієї, яка рекомендована жінкам;
  • психологічну допомогу созалежним членам родини;
  • доступні ціни;
  • конфіденційність;
  • комфортні умови проживання;
  • доставку на територію ребцентра.

Кодування, виведення з запою і лікування алкоголізму – це заходи, які допомагають вирішити проблему алкозалежності лише частково, максимально ефективний результат дає терапевтичний процес, що закінчується проходженням реабілітаційного курсу. Це комплексні взаємопов’язані заходи, які повертають людині фізичне та психологічне рівновагу, навички, втрачені за роки вживання, і які б мотивували на подальшу тверезе життя.

Тривалість програми залежить від моніторингу стану пацієнта і результативності його особистих дій, спрямованих на одужання, тому період перебування в реабілітаційному закладі встановлюється індивідуально для кожного пацієнта на основі спостережень кваліфікованих психотерапевтів, психологів і невропатологів.

В ідеалі, прийняти рішення про необхідність пройти реабілітацію повинен сам залежний від алкоголю, але, як правило, алкоголіки рідко визнають свою проблему, вважаючи, що можуть контролювати своє вживання. В такому випадку, зробити цей крок можуть його рідні та близькі, які повинні чітко усвідомлювати, що алкоголізм – це не згубна звичка, від якої можна відмовитися в будь-яку секунду, а складне хронічне захворювання, що закінчується повною деградацією особистості і летальним результатом.

Фізичне відновлення пацієнтів проходить набагато швидше і легше, ніж психологічне – це нормальне явище при лікуванні залежностей. Ось чому першочергову увагу фахівців направлено на терапію психіки алкоголіків, зруйнованої тривалим вживанням спиртовмісних напоїв.

На сьогоднішній день в спеціалізованих установах для цього застосовуються такі методики, як:

  • гештальт-терапія – дозволяє відновити всі сфери життєдіяльності шляхом впливу на внутрішні механізми регенерації;
  • групові заняття – вони допомагають залежним людям ставати сміливішими і ділитися своїми проблемами, думками і почуттями з іншими пацієнтами, а також переймати чужий досвід, який, часом, виявляється безцінним;
  • індивідуальна робота з психологом – спрямована на подолання внутрішніх комплексів і страхів, розуміння причин залежності, «прощання» з образами;
  • психотерапія співзалежності – психотерапевт налагоджує правильний контакт близьких людей з алкозалежними, заснований на взаємній любові і повному розумінні проблеми;
  • методика по доктору Шичко – акцент робиться на те, що алкоголізм несумісний з біологією організму, тому він потребує  в «програмуванні» на тверезе життя;
  • програма «12 кроків» – спрямована на зміну особистості залежної людини, його зріст в духовно-моральному відношенні, оволодіння новими звичками і манерою поведінки, що сприяють тверезості.

Багато центрів об’єднують всі ці методи при роботі з алкозалежністю для досягнення максимально швидкого і ефективного результату лікування.

«12 кроків» – це популярна і дуже ефективна схема боротьби з алкоголізмом, застосовується практично у всіх реабілітаційних центрах світу. Вона була розроблена в 30-хх рр. ХХ ст., алкозалежними людьми і заснована на принципах чесності, відкритості новому і готовності діяти.

Покрокове керівництво до одужання вимагає від залежного людини лише визнати власну проблему і безсилля перед нею, а також знайти бажання рухатися до одужання шляхом зміни своєї свідомості, викорінення дефектів характеру, надання допомоги іншим залежним. Духовність програми базується на концепції «вищої сили», яка присутня в житті кожної людини, при цьому люди можуть сприймати «вищу силу», як їм завгодно, тому програма ідеально підходить для нерелігійних алкозалежних.

Незважаючи на «антинауковий» підхід, психологи і наркологи схвалюють цю програму і вважають її найбільш ефективною в боротьбі з алкогольною залежністю, оскільки практика доводить, що вона діє навіть тоді, коли інші, навіть найсучасніші методи повністю вичерпали себе.

Вибір спеціалізованого закладу для проходження реабілітації повинен грунтуватися на таких критеріях:

  • кваліфікація, досвід і стаж роботи персоналу;
  • ефективність програм, що використовуються для роботи з залежністю;
  • комфортні побутові та психологічні умови перебування;
  • правильна організація дозвілля, що включає в себе спортивні та мистецькі заходи, прогулянки, вільний час;
  • наявність духовної складової; ступінь ізольованості реабілітантів і обмеженість телефонних та інтернет-контактів із зовнішнім світом.

Вивчаючи пропозиції ребцентрів, обов’язково слід уточнити, як мотивує заклад своїх пацієнтів на подальшу тверезе життя в соціумі, чи розвиває реабілітантів з моральної і духовної сторони, як побудована робота щодо соціалізації алкозалежних.

Якщо реабілітаційний центр гарантує виконання цих завдань, то залежна людина, що бажає припинити пити, знову відчує смак нормального життя і знайде упевненість в собі, забуде образи, «відпустить» накопичилися психологічні травми і налагодить стосунки з родиною, друзями, дітьми. Він захоче реалізуватися у фінансовій і соціальній сферах, а найголовніше, буде докладати максимум зусиль для досягнення цих цілей.

Чому варто з нами працювати:

В Наркологічному центрі «Вибір» використовується Американська програма “12 кроків”, яка визнана найефективнішою програмою лікування хімічної і не хімічної залежностей. Основне завдання програми – профілактика рецидивуючої поведінки, а також формування нового тверезого способу життя. У нашому центрі працюють кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід допомоги залежним.

 

  • Кваліфіковані фахівці
  • Легітимність
  • Конфіденційність
  • Багаторічний досвід лікування залежних

 

 

Наркологічні центри в регіонах

Чернівці
Чернігів
Житомир
Одеса
Харків
Черкаси
Вінниця
Київ