Ігроманія – це захворювання, яке спровоковано неприродним почуттям азарту і призводить до постійного бажанням гри. В результаті людина програє і вганяє себе в борги, а вмілі ігрові заклади цим користуються. Дана ситуація в певний момент переходить в критичну, і в такому випадку потрібна кваліфікована допомога фахівців.
У реабілітаційному центрі «Вибір» здійснюється лікування комп’ютерної ігроманії, азартних ігор і складається з декількох циклів, які проходить пацієнт в стаціонарі:
Все лікування в нашому центрі здійснюється швидко і в цей час фахівці максимально зосереджені на проблемі пацієнта. Слід зауважити, що самостійні спроби вирішити цю проблему можуть мати ефект на деякий час, але з часом хвороби проявить себе. У центрі кваліфіковано підходять до цього і надають психологічну підтримку, яка дозволить позбутися від проблеми назавжди.
Найважливішим етапом в лікуванні ігроманії, є діагностика, яка полягає в правильному визначенні захворювання, його ступеня, складності та психологічного стану. В цей час призначається лікування, і проводиться робота за успішною психологічною методикою, яка буде застосовуватися в майбутньому. Потім настає етап лікування і передбачає індивідуальний підхід до кожного пацієнта в залежності від напрямку:
На останньому етапі лікування ігроманії відбувається «Соціальна адаптація», яка передбачає контроль життя пацієнта за стінами установи. При необхідності здійснюється підтримка у працевлаштуванні та повної адаптації в соціумі.
Ігроманія (гемблінг-залежність, лудоманія) – це захворювання, що характеризується патологічним нехімічним потягом до комп’ютерних, відео, азартних та інших видів ігор. Людина з таким діагнозом поступово втрачає контроль над своїм життям, соціально-статусну позицію, вміння адаптуватися до стресових ситуацій, здатність мислити реально, приймати «дорослі» рішення, реалізуватися в фінансовому та сімейному плані.
Існує чимало теорій щодо причинно-наслідкового зв’язку виникнення цієї манії, але до основних факторів, що впливає на формування залежності, відносять:
До речі, ігроманія може стати не тільки єдиним патологічним захопленням, а пристрастю, супутньої активної хімічної залежності, оскільки дуже часто алкоголіки і наркомани використовують азартні ігри, ставки і парі для того, щоб по-швидкому знайти кошти на чергову дозу. У такій ситуації необхідно лікувати обидва захворювання.
У розвинутій фазі пристрасть до геймблінгу стає схожа на хімічну залежність – в ейфорічній пам’яті відкладаються всі позитивні емоції, отримані під час гри, тому людина вже не отримує задоволення від звичних радостей життя. Крім цього дана форма манії обтяжується обсесивно-компульсивним розладом (ОКР) – захворюванням, яке характеризується як невроз нав’язливих станів і фобій.
Простіше кажучи, людина стає одержимий певною ідеєю, наприклад, виграшу, і робить все, щоб реалізувати її (тобто, грає), оскільки без цього відчуває, що втрачає контроль над своїм життям. Тобто, якщо на самому початку розвитку захворювання, геймер є просто залежним, то вже через якийсь період часу він перетворюється на людину з серйозним психічним захворюванням (в розвинених країнах діагноз ОКР є причиною для отримання статусу непрацездатного громадянина, в той час, як алкоголізм і наркоманія не розглядаються на такому рівні).
В принципі, зрозуміти, що у людини вже сформувалася неконтрольоване пристрасть до гри нескладно. До основних симптомів лудоманії можна віднести:
Як і будь-яка інша залежність, ігроманію слід лікувати комплексно, застосовуючи різні методи:
Така реабілітаційна програма забезпечує максимально позитивний результат і дозволяє залежній людині повернутися в реальний світ і стати повноцінним членом суспільства.
МИ ЗНАЄМО ЯК ВАМ ДОПОМОГТИ
Оcтавьте заявку і ми допоможемо скласти план лікування вам чи вашому знайомому
В Наркологічному центрі «Вибір» використовується Американська програма “12 кроків”, яка визнана найефективнішою програмою лікування хімічної і не хімічної залежностей. Основне завдання програми – профілактика рецидивуючої поведінки, а також формування нового тверезого способу життя. У нашому центрі працюють кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід допомоги залежним.