Медичний канабіс в Україні – законопроект 7457 та деякі інші моменти, котрі треба знати
Медицина в Україні є добре розвинутою, але були деякі моменти, котрі важко було вирішити через відсутність відповідного закону. Перш за все мова йде про лікування тих хвороб, котрі потребують використання медичного “каннабісу”. Що таке канабіс – знають усі. Це наркотичний препарат на основі марихуани, котрий має певний вплив на нервову систему людини. Марихуана в Україні заборонена на законодавчому рівні, адже вона містить у собі тетрагідроканабінол. Саме через нього людина отримує те відчуття, котре називають “кайфом”. І саме він призводить до залежності та наркотичного сп’яніння.
Але бувають випадки, коли медичний канабіс – це необхідність, і коли без тетрагідроканабінолу людина буде мучитись через сильні болі. Саме це й поставило проблему легалізації “каннабісу” на рівні закону. Тому було розроблено відповідний законопроект, котрий отримав номер 7457. Завдяки якому медичний канабіс став доступний у медичній сфері. Тобто, легалізація “каннабісу” для медичних цілей пройшла успішно, і його тепер можна використовувати в лікарнях.
Медичний канабіс після легалізації – основні хвороби, під час яких його використовують
В Україні медичний канабіс дозволили використовувати, коли було прийнято відповідний закон. 16-го липня пройшла його легалізація в Україні. З цього дня у відповідних цілях медичний канабіс можна використовувати. Головна вимога – це щоб у пацієнта був електронний рецепт. Того вимагає закон.
За медичним канабісом проводиться серйозний контроль, щоб він не потрапив до рук наркоманів. Не варто забувати, що канабіс – це марихуана, а вона робиться з рослин коноплі і має негативний вплив на людину у всіх випадках, крім тих, коли медичну марихуану призначають лікарі. І використання канабісу не в медичних цілях є порушенням закону. Наразі є певний перелік хвороб, де дозволено використовувати медичний канабіс. До хвороб належать наступні:
- ПТСР. ПТСР – це посттравматичний стресовий розлад. Наразі в Україні війна, і ПТСР – це проблема дуже розповсюджена. Вона виникає у військовослужбовців, котрі часто отримують дуже сильний негативний вплив на себе. Люди відчувають безпомічність та неможливість ефективно діяти відповідно до небезпечної ситуації. А на фронті вона завжди небезпечна. Канабіс у медичних цілях допомагає військовослужбовцям боротися з наслідками ПТСР та допомагає повернутися їм до нормального життя.
- Тривожні розлади. Сьогодні це стосується як військовослужбовців, так і звичайних цивільних людей, котрі знаходяться у постійному стресі через обстріли. Часто звичайні медичні методи не допомагають у боротьбі з ними. І тоді не залишається лікарям нічого іншого, як призначити в медичних цілях канабіс.
- Епілепсія. При епілепсії в людини починаються судоми. І через це людина ризикує померти, якщо вчасно не надати медичну допомогу. Медична марихуана допомагає позбутися цих судом – принаймні, на певний час (епілепсія – це хвороба невиліковна).
- Онкологічні хвороби. Перш за все тут мова йде про рак. Коли людина хвора раком, то він викликає сильні болі, котрі так просто не вилікувати. Тоді доводиться використовувати медичну марихуану для цього. Вона зменшує синдроми болю та допомагає людині відчувати себе трохи краще. Також доведено, що канабіс знижує синдроми нудоти. Це також важливо.
Коли мова йде про онкологічні хвороби, то тут рак – не єдина проблема. Є й інші, котрі потребують марихуани для зниження симптомів болю. Те ж саме стосується й паліативних захворювань. Тут також без допомоги марихуани не обійтись, адже подібні хворі страждають від постійного і сильного болю. А марихуана зменшує симптоми цього болю.
Сьогодні марихуана в медицині грає ключову роль там, де жодні інші засоби вже не в змозі допомогти. В інших цілях використання канабісу, навіть у медицині, заборонено.
Основні вимоги до використання канабісу в Україні
Закон передбачає певні вимоги до використання канабісу. Серед них – такі:
- Повний державний контроль за обігом препаратів на основі коноплі. Конопля – це наркотик, а тому важливо, щоб нелегального обігу не було, інакше проблем буде надто багато.
- Препарати на основі коноплі (тобто, ті, в яких використовується канабіс) мають виготовлятися лише в умовах аптек. Так ризик того, що канабіс нелегально збуватимуть, є невисоким. Також так легше все контролювати відповідним органам.
- Продаж препаратів на основі канабісу можливий лише за електронним рецептом від лікаря. Це також один із методів контролю за обігом наркотичних речовин. Самі ліки доступні у вигляді паст, крапель та пігулок.
- З подібними ліками можна виїжджати за кордон, в’їжджати до країни, а також слідувати нею транзитом, але умова є одна: об’єм ліків має бути не більшим, ніж того вимагає відповідний рецепт. Інакше можуть виникнути питання в органів.
Про це все повідомляє українське Міністерство охорони здоров’я (МОЗ).
Твереза спільнота – професійна допомога при наркоманії
Деякі люди знаходять спосіб дістати канабіс не для медичних цілей. І починають його приймати наднормово, а це призводить до залежності, яку треба лікувати в професійному закладі.Наркологічний центр “Вибір працює за такими принципами:
- Анонімність. Пацієнт є ізольованим у клініці, і про нього ніхто не знає, крім близьких та персоналу закладу.
- Лікування відбувається в умовах стаціонару – тобто, пацієнта додому не відпускають на час лікування.
- Робота психолога, направлена на відмову від наркотичних засобів.
- Допомога у поверненні пацієнта до нормального життя після лікування.
Якщо є у людини ознаки наркоманії, треба одразу бити на сполох.