Спайси та солі: геноцид розпочався!

Найбільш розповсюдженими наркотичними засобами в Україні сьогодні є солі та спайси – суміші для куріння вироблені в Китаї, що швидко викликають дуже стійке звикання і повністю руйнують психіку людей.

Мікси як підлітковий наркотик

Як правило, ці мікси вживають підлітки, які до цього не спробували інших видів наркотичних речовин, адже дія спайсу триває всього 20-40 хвилин, до того ж він не викликає такої ейфорії як героїн і не стимулює як вінт. Навпаки, солі та спайси вводять людину у стан параної або заторможують її, викликають панічні атаки та невроз, галюцинації і втрату почуття реальності.

Також підлітків приваблює невисока цінова категорія цих сумішей. Вона набагато менша, ніж вартість інших видів наркотиків, тому кишенькових грошей 2-3 школярів вистачає на одну дозу солі чи спайсу, які, до речі, можна вжити прямо на місці, без якихось додаткових приготувань. А дістати ці речовини нереально просто – в інтернеті сьогодні можна знайти безліч сайтів, де залишаються заявки на купівлю товару. Також можна зателефонувати продавцеві і взяти в нього адресу, де лежить «закладка» з певною дозою речовини. Оплата за товар теж здійснюється «дистанційно» – через банківський термінал чи електронний гаманець, що гарантує безпеку і анонімність покупців та продавців наркотиків.

Наслідки вживання

Спайси і солі – психоактивні речовини, наслідком вживання яких є повне порушення психіки людини. Всього декілька місяців зловживання цих «безпечних» з точки зору молоді речовин, призводить до часткової або повної деградації особистості. В залежної людини спостерігаються порушення в роботі мозку, погіршується пам’ять, вона не може виконувати елементарні логічні вправи і поступово втрачає здатність нормально розмовляти.  Координація рухів теж порушуються, наркозалежний стає вкрай вразливим і нестабільним, в нього починається психоз. З кожним днем залежності ці симптоми стають все більш вираженими і поступово людина деградує настільки, що ці зміни вже стають незворотними і вона просто перетворюється на «овоч», який повинен знаходиться під постійним наглядом батьків і медиків.

Проблеми лікування від спайсу та солі

Головна проблема лікування пов’язана з віком більшості пацієнтів, адже це підлітки, які перебувають в стані емоційного дисбалансу. Суміші дуже сильно руйнують їх психіку і дітям потім дуже важко повернутися до реальності, знайти сенс життя і нові засоби отримання задоволення.

Друга проблема криється у несприйняті залежними свого стану – вони вважають таке вживання просто звичкою, а не адикцією. Але це не так, бо нема різниці яким чином наркотики потрапляють в організм, викликають вони абстинентний синдром чи ні – солі та спайси формують психологічну залежність, яка дуже важко піддається лікуванню.

Тому ми ще раз нагадуємо людям, що оточують наркомана – не зволікайте, не піддавайтесь на обіцянки «зав’язати», не бійтеся розголосу. Куріння сумішей – це залежність, яка призводить до повної деградації особистості та смерті наркозалежного, причому за відносно короткий період часу. Звертайтеся по допомогу до спеціалістів, адже лікування –  це єдиний правильний і результативний спосіб врятувати життя своєї дитини.